Czy wybór domu drewnianego całorocznego będzie trafny?

1580
0
Share:

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na wybudowanie domu drewnianego, całorocznego. Ten rodzaj konstrukcji jest zupełnie inny od znanych nam domów murowanych. Zastosowanie innej technologii początkowo niosło wiele wątpliwości, czy taki dom będzie ciepły, stabilny. Obecnie mieszkańcy domów jednorodzinnych mówią, że nie zamieniliby swojego domu na nic innego. Co wyróżnia dom drewniany do murowanego?

Zalety domu drewnianego

Budowa domu drewnianego to spore przedsięwzięcie – konieczny jest zakup działki, poświęcenie czasu na wszelkie sprawy administracyjne. Warto jednak pamiętać, że sama budowa domu i jego wykończenie wewnątrz trwa nieporównywalnie krócej niż w przypadku klasycznego domu murowanego. Budowa domu drewnianego trwa od 2 do 6 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie ma zostać oddany (surowy lub stan pod klucz). Tak krótki czas budowy wynika z faktu, że jedynym elementem murowanym takiego domu są fundamenty. Ze względu na to, że głównym materiałem budowlanym jest drewno samą budowę można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie roku. To spore ułatwienie! Tanie projekty domów drewnianych znajdziemy w firmach zajmujących się budową domów drewnianych. Mogą one uwzględniać domy parterowe, domy piętrowe, domy z poddaszem do zabudowy. W projektach uwzględniane są również garaże, miejsca postojowe, podjazdy i wiele innych. Koszty nie są duże! Szacuje się, że koszt wybudowania domu drewnianego jest niższy o 30-35% w stosunku do kosztu budowy domu murowanego.

Czy taki dom zapewni nam ciepło?

Wiele osób martwi się, czy dom bez murowanych ścian zapewni ciepło w ciągu jesieni i zimy. Producenci zapewniają, że zastosowane materiały ociepleniowe i izolacyjne pozwalają na stworzenie stabilnego budynku o wysokich parametrach termoizolacyjnych.

Share: