Aranżacja małej sypialni

1977
0
Share:

Mała sypialnia nie oznacza faktu, że bez problemu ją urządzimy. Im mniejsze pomieszczenie, tym możemy mieć więcej problemów przy planowaniu ten niewielkiej przestrzeni. Na co warto zwrócić uwagę przy aranżowaniu małej sypialni, gdzie powinien panować ład i harmonia?

Aranżowanie małej sypialni w stylu minimalnym

Dawno temu zostały przeprowadzone badania na temat otoczenia w sypialni. Ich wyniki potwierdziły, że w sypialniach, gdzie wystrój był mocno przesadzony ludzie nie mogli odpocząć i nie mogli się wyspać. Z kolei w sypialniach, gdzie ten wystrój wnętrz był bardzo minimalistyczny, ludzie spali długim i spokojnym snem. Im większa ilość zbytecznych ozdób, tym gorzej dla naszego samopoczucia, które nie może odnaleźć spokoju. Podczas aranżowania małej sypialni stawiajmy więc na minimalną ilość ozdób, jak chociażby łapacz snów, które będą sprzyjać nam w odpoczynku.

Stonowane i spokojne kolory

Aranżując małą sypialnię nie zapominajmy o dobraniu odpowiednich kolorów. Starajmy się raczej stawiać na jasne, stonowane kolory, które nie będą pobudzać nas do działania. Pamiętajmy, że na wieczór przed snem musimy się wyciszać, uspokajać. Mocne, wręcz fluorescencyjne kolory nie pomogą nam w takich działaniach. Jasne kolory, jak beż, śmietankowa, biel, perłowa szarość i róż, delikatna mięta sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej swojskie i klimatyczne, gdzie wszyscy zawsze będą wracać po ciężkim i męczącym dniu. Dodatkowo jasne kolory na ścianach i na meblach wpływają na optyczne powiększenie całej sypialni. 

Share:
pedes2016.org englishwebteachers.com https://xann.pl/sitemap