Elegancki taras i ogród – jak go stworzyć?

2796
0
Share:

Nawet niewielki kawałek ziemi daje wiele możliwości aranżacji – przekonują o tym przede wszystkim architekci wnętrz, ale i osoby specjalizujące się w tworzeniu oryginalnych tarasów czy balkonów. Posiadając nieco ziemi możemy – przy niewielkich nakładach finansowych – stworzyć ogród swoich marzeń. Jednocześnie nie musimy być doświadczonymi architektami czy ogrodnikami. Wystarczy dobry pomysł i skrupulatna realizacja. Od czego zacząć?
Podstawą jest przygotowanie odpowiedniego podłoża – aby móc korzystać z mebli ogrodowych warto pomyśleć o betonie architektonicznym do ogrodu. Przy jego pomocy wyłożymy określony skrawek ziemi twardymi i odpornymi płytami, na których bez obawy będziemy mogli postawić meble. Beton architektoniczny ma wiele zalet: dostępny jest w zróżnicowanej palecie barw i kształtów, jest niezwykle odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Warto również dodać, że beton niezwykle atrakcyjnie prezentuje się w towarzystwie zieleni – jest estetyczny i łatwo zachować jego czystość.
Alternatywą dla betonu architektonicznego może być deska kompozytowa, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom drewna. Tworzywo wykonane jest ze specjalistycznej mieszanki drewna, plastiku oraz środków konserwujących – dzięki temu deski są odporne na zmienne warunki pogodowe.

Kwiaty w ogrodzie

Aby wypełnić niewielki ogródek kwiatami nie trzeba wiele umiejętności – wystarczy wybrać w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych te sadzonki, które przypadną nam do gustu. Sprawdźmy jednak, czy jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiednie warunki glebowe!

Gnejsy

Gnejsy


Źródło zdjęć: gardenspace.pl.

Share:
zobacz wiecje https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ epismo.org