Garnki dla początkujących

1636
0
Share:

Gotowanie to sztuka, która wymaga cierpliwości i praktyki. Aby stawianie pierwszych kroków na kulinarnej ścieżce było przyjemnością, konieczne jest zainwestowanie w wysokiej jakości akcesoria. Jednym z najważniejszych elementów kuchennej kolekcji są garnki. Jakie modele warto kupić do swojej pierwszej, własnej kuchni? Sprawdź!

Zestawy garnków ze stali nierdzewnej

Jeśli poszukujesz trwałych i niezwykle praktycznych naczyń, z pewnością zainteresują Cię zestawy garnków wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Na uwagę zasługują modele z dziesięcioprocentowym dodatkiem niklu. Stal nierdzewna wzbogacona o nikiel i chrom jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz może być poddawana działaniu zmywarki i wysokich temperatur w piekarniku. Podczas wybierania kompletu zwróć uwagę na uchwyty – ważne, żeby rączki pewnie siedziały w dłoni. Dodatkowym ułatwieniem podczas gotowania są praktyczne miarki wytłoczone na ściankach po wewnętrznej stronie. Stalowe garnki kompatybilne są z każdym rodzajem kuchenek.

Garnki z powłokami non-stick

Kolejna propozycja przypadnie do gustu miłośnikom zdrowej, niskotłuszczowej diety. W dobrych sklepach z wyposażeniem kuchennym (na przykład w sklepie internetowym gerlach.pl) znajdziesz garnki i patelnie pokryte powłokami, do których nie przywiera pokarm. Zdrowszą alternatywą dla niegdyś popularnego teflonu jest ceramika. Ceramiczna warstwa jest ekologicznym i naturalnym materiałem, który pozwala smażyć bez dodatku tłuszczu. Co więcej, nowoczesne garnki i patelnie z dodatkiem ceramiki są przeważnie wykonane z aluminium, które świetnie przewodzi ciepło i długo utrzymuje temperaturę, co pozwala na zredukowanie ilości zużywanej energii.

Share:
artexint.com.pl https://xann.pl/sitemap northtexaswish.org