Kuchnia z wyspą – jak ją zaaranżować?

773
0
Share:

Kuchnia z wyspą to marzenie wielu osób. Nawet nie zdajemy sobie do końca sprawy z tego, że tak duża rzesza osób marzy o tym, aby posiadać tak przestronne miejsce z wyspą umiejscowioną na środku, gdzie można robić najróżniejsze rzeczy – nie tylko, jeśli chodzi o gotowanie.

Łącznik z salonem

Kuchnia z wyspą stanowi w wielu przypadkach łącznik z salonem. Jest to bardzo dobre. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z małą powierzchnią w domu lub w mieszkaniu. Ustawienie obok wyspy sofy, czy też narożnika to dobry pomysł – chociaż nie każdej osobie jest on w stanie przypaść do gustu. Przy czym pamiętajmy o tym, aby takie elementy aranżacyjne dobierać względem wystroju salonu. Wspólna aranżacja sprawi, że całe pomieszczenie (kuchnia i salon) będzie wydawać się bardziej harmonijne, co będzie również wpływało również na nasze samopoczucie.

Kuchnia z wyspą z funkcją zlewu

Umieszczenie na wyspie zlewu ma swoje zalety, więc dlatego można z powodzeniem wykorzystać ten pomysł. Aczkolwiek trzeba zadbać o to, aby w tym miejscu znalazły się odpowiednie przyłącza kanalizacyjne. W zdecydowanej większości, to na wyspie umieszczamy brudne naczynia. To tam lądują wszystkie rzeczy do umycia – łącznie z warzywami i owocami. Nie będziemy musieli nigdzie daleko sięgać, jeżeli pomyślimy o tym, aby to właśnie tam umieścić zlewozmywak. Pod blatem kuchennym można za to umieścić suszarkę , aby móc wszystko ze spokojem wysuszyć. Szukając blatu na taki zlew można pomyśleć o drewnie, które będzie na pewno będzie elegancko prezentować. 

 

Share:
taras pergola