Meble do salonu klasyczne — jaka kolorystyka

1241
0
Share:

Meble do salonu klasyczne to zdecydowanie najważniejszy element całej układanki. Mogą one wprowadzać charakterystyczny klimat oraz stanowić o luksusowym charakterze wnętrza. To dzięki ich pomocy możemy rozjaśnić, lub przyciemnić wnętrze oraz sprawić, że będzie się w nim komfortowo przebywało. Jakie zatem kolory wybierać? Które będą pasowały do klasycznego wnętrza? Inspiracje poniżej.

 

Meble do salonu klasyczne — jak powinna być kolorystyka?

Bardzo częstym pytaniem, jakie pojawia się przy okazji zestawiania mebli klasycznych w salonie, jest to czy muszą one mieć jeden kolor lub odcień. Nie jest to wymóg konieczny, aby zaaranżować stylowe i eleganckie wnętrze. Meble takie powinny ogólnie pasować do siebie formą, kształtem i kolorem. Dopuszczalne jest zatem łączenie np. stosowanych niebieskości i beżu czy brązu i czerni. Bardzo atrakcyjne są brązy, beże, niemieckości czy szare tonacje. Złote akcenty czy kolor biały są również efektowne.

 

Jakie kolory?

Kolory klasyczne, czyli czerń biel lub brąz to pierwsze barwy, jakie przychodzą nam do głowy, wyobrażając sobie salon w stylu klasycznym. Jeśli zależy nam na nich, możemy wybrać np. stół czy krzesła drewniane w naturalnym brązowym kolorze, białe toaletki, lub komody. Oprócz tych kolorów do klasycznych wnętrz warto również wprowadzić stosowane beże niebieskie barwy czy szarości. Nie są one dominujące i z pewnością skomponują się z klasycznymi formami szaf czy sof. Bardzo ciekawym połączeniem jest też biel na ścianach czy szafach i drewno obecne w mniejszych przedmiotach takich jak krzesło, czy stolik kawowy.

 

 

 

Share:
https://amata-us.org/nie-tylko-patent-zeglarza-jachtowego/ https://wanguardpr.pl/czym-jest-czaprak/ https://smarter-links.com/bujak-kokon-niebanalne-meble-ogrodowe/