Jakie mieszkania Polacy kupują najchętniej?

1716
0
Share:

Polacy najchętniej kupują średniej wielkości mieszkania, których powierzchnia waha się od 40 do 60 m2. Taka wielkość mieszkań wynika głównie z możliwości kredytowych lub zasobności portfela naszych rodaków, którzy na nowe mieszkanie są w stanie wydać ok. 200 do 400 tysięcy złotych. Deweloperzy dobrze wiedzą na jakie mieszkania jest na rynku największy popyt, stąd najczęściej budują lokale o takich właśnie metrażach. Są to na ogół mieszkania dwu lub trzypokojowe z osobną kuchnią lub aneksem kuchennym.
W ostatnich latach przybywa nowych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Coraz częściej na ten cel wykorzystuje się każdą wolną miejską przestrzeń, nawet w ścisłym centrum. Takie apartamenty w dużych miastach (jak chociażby ta inwestycja: apartamenty Mokotów) cieszą się sporym zainteresowaniem głównie młodych, aktywnych ludzi, którzy szczególną uwagę zwracają na dogodny i szybki dojazd do pracy lub miejsc związanych z kulturą i rozrywką.
Aby przyciągnąć wymagających nabywców, inwestorzy nierzadko posiadają w swej ofercie mieszkania, które wyróżniają się ciekawą aranżacją wnętrz, wyjątkowo funkcjonalnym wykorzystaniem powierzchni oraz interesującą bryłą, dużą przestrzenią i jasnymi wnętrzami. Do nowoczesnych mieszkań często dodaje się również dodatkowe przestrzenie, tj. tarasy, przestronne balkony lub loggie, a nawet małe ogórki , które znacznie zwiększają atrakcyjność oferty. Dodatkowym atutem mieszkań jest także odpowiednia lokalizacja, bliskość terenów zielonych, parkingi oraz inne udogodnienia.
Opracowane na podstawie strony PBG Poznań

Share:
zobacz zobacz wiecje ari.pl