Nowe sztućce – jakie kupić?

1612
0
Share:

Kupno nowego kompletu sztućców to niemała inwestycja. Dzisiaj zastanowimy się, jakimi kryteriami kierować się podczas wizyty w sklepie, aby nowe sztućce w nienagannym stanie umilały nam posiłki przez wiele lat.

Stal nierdzewna

Podstawowym parametrem decydującym o jakości sztućców jest ich budulec. Aby mieć pewność, że łyżki, noże i widelce pod wpływem kontaktu z wilgocią, detergentami i kwasami zawartymi w pokarmie nie będą rdzewieć, matowieć czy pokrywać się nieestetycznym nalotem, wybierz modele wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej 18/10. Symbol wytłoczony na rączkach oznacza, że w stopie użytym do produkcji sztućców znajduje się 18% chromu i aż 10% niklu. Obecność tych pierwiastków sprawia, że stal pięknie się błyszczy, jest odporna na zarysowania i czynniki zewnętrzne – wilgoć, wysokie temperatury i ostre detergenty. Co ważne, w przeciwieństwie do modeli pozbawionych warstwy niklu, tego typu sztućce można bezpiecznie myć w zmywarce.

Wzornictwo

Wybierając sztućce, warto pamiętać, że powinny być one nie tylko praktyczne, ale również eleganckie. To właśnie subtelne detale, takie jak szkło, kwiaty w wazonie, hafty na obrusie czy właśnie sztućce sprawiają, że pozornie zwyczajna kolacja staje się ucztą dla oczu. W dobrych sklepach (na przykład w sklepie internetowym gerlach.pl) znajdziesz wysokiej klasy sztućce zaprojektowane według najnowszych trendów. Prosta linia, smukły kształt i matowe lub połyskujące wykończenie będą doskonale komponować się z minimalistycznym wnętrzem. Jeśli bardziej niż surową prostotę cenisz klasykę, postaw na bogato zdobione modele stylizowane na nieśmiertelne retro.

 

 

Share:
https://xann.pl/sitemap thenaacotruck.com northtexaswish.org