Ogród, który uspokaja

2249
0
Share:

Ogrodowe uspokojenie i wyciszenie. Kiedy ciało i umysł odzyskują równowagę. Kiedy myśli płyną sobie spokojnie. Kiedy dotyka nas cudowna harmonia, której już od dawna nie czuliśmy. Znikają wszelkie troski i drobnostki, psujące nam humor na co dzień, rozpraszające i odciągające od wspaniałości świata.

Ogród wcale nie musi być perfekcyjny

Nasza przestrzeń ogrodowa wcale nie musi być perfekcyjna. Doskonała pod każdym względem. Designerska i wypielęgnowana. Przestrzeń, która do nas należy, powinna być – otwarta. Na nasze doznania. Na nasze potrzeby. Jedną z nich jest ukojenie nerwów, wyciszenie emocji, odzyskanie równowagi ducha.

Z filiżanką zielonej herbaty

Odzyskajmy spokój. Usiądźmy na chwilę. Z filiżanką zielonej herbaty. W cieniu pergoli, porastającej różami. W głębokim fotelu. Wsłuchajmy się w siebie i w świat, który w tym miejscu jest wyjątkowo przyjemny. Tworzy go śpiew ptaków, szum wody, zapach kwiatów.

Uspokajające bujanie

A może spróbujemy ogrodowej terapii na wiszącym fotelu? Postawimy go na równej powierzchni lub zawiesimy, najlepiej na drzewie. Garden Space proponuje taki wiszący fotel Kokon oraz inne meble ogrodowe. Znajdziemy tutaj także wygodny hamak, sprzyjający relaksowi i wyciszeniu.

Melisa, mięta i kocimiętka

Zamiast zielonej herbaty spróbujmy melisy, najlepiej z własnego ogrodu. Możemy też posadzić miętę lub kocimiętkę, która ma mniejsze i delikatniejsze liście. Zapewnimy sobie piękny zapach, a rośliny z własnego ogrodu wykorzystamy w kuchni. Kocimiętka dodatkowo odstraszy kleszcze.

Szumiące trawy

Uspokajająco podziałają też szumiące trawy. Jeśli mamy taką możliwość, zdecydujmy się na fragment dzikiej łąki. Drzewa liściaste dopełnią ten wyciszający efekt. Wieczorem dźwięki dobiegające z ogrodu ukołyszą nas do snu.

Share:
ozrodlo.com.pl netaski.pl orzwnetrze.com.pl