Pokój młodzieżowy – inspiracje, które łączą pokolenia            

1659
0
Share:

Gdy nasze dziecko jest jeszcze małe, urządzenie pokoju, w którym ma przebywać, nie jest szczególnym problemem. Gdy jednak uroczy maluch zmienia się w zbuntowanego nastolatka, sytuacja się komplikuje. Trudno o pomieszczenie bardziej kontrowersyjne niż pokój młodzieżowy. Inspiracje, jakie czerpie nastolatek zwykle nie pokrywają się z tymi, które są typowe dla jego rodziców. Czy jednak oznacza to, że przedstawiciele obu stron nie mają szans na powodzenie?

 

Pokój młodzieżowy – inspiracje rodziców i nastolatków

Gdy jest się rodzicem, zwykle ma się pewien wyidealizowany obraz odnoszący się zarówno do samego dziecka, jak i do przestrzeni, którą wspomniane dziecko zajmuje. Niestety, inspiracje rodziców nie zawsze pokrywają się z wizją dziecka i już we wczesnym etapie życia potomka może dochodzić do pierwszych rozdźwięków. Im dziecko jest starsze, tym jest ich więcej, w pewnym momencie zaś pojawia się ryzyko tego, że przerodzą się one w otwarty konflikt.

 

Jak sobie radzić?

Oczywiście, wcale nie oznacza to, że każda dyskusja na temat pokoju nastolatka musi zmieniać się w otwarty spór. Porozumienie nie tylko jest możliwe, ale również jest całkiem realne. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć przy tym gotowość do dialogu płynąca z obu stron. Rodzic musi pogodzić się z tym, że pokój jego dorastającego dziecka nie będzie idealny, a do tego – może dość często się zmieniać. Z kolei dziecko powinno mieć świadomość tego, że pewne oczekiwania, jakie wiążą z nim rodzice są tak ważne, że trudno na ich temat dyskutować. Nawet najbardziej niezależny młody człowiek musi mieć przecież przestrzeń pozwalającą mu na edukowanie się. Jeśli po każdej ze stron pojawi się wola współpracy, można mieć pewność, że stworzony zostanie pokój młodzieżowy inspiracjedo którego będą płynąć tak ze strony rodziców, jak i nastolatka.

Share:
https://beesafe.pl/porady/oc-dla-mlodego-kierowcy/ baseny spa ogrodowe technorattan zestaw mebli