Tworzenie cv – praktyczne wskazówki

1530
0
Share:

W dzisiejszych czasach bardzo wielu młodych ludzi zadaje sobie pytanie – jak napisać cv, które zapewni nam wymarzoną pracę? Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które codziennie wysyłają masę Curriculum Vitae i nie otrzymują nawet zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Tworzenie cv od podstaw

W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby nasze Curriculum Vitae przykuwało uwagę. W każdym cv najważniejsza jest przejrzysta treść. Jeżeli nasze cv będzie nieczytelne, to może trafić do kosza, nawet gdy będziemy posiadać odpowiednie doświadczenie i wymagane kwalifikacje. Dobrze przemyślany i zaprojektowany życiorys pozytywnie nas wyróżni i co najważniejsze umiejętnie podkreśli wszystkie najważniejsze informacje.

Zaskocz pracodawcę

Pod swoim imieniem i nazwiskiem warto podać nazwę stanowiska na które aktualnie aplikujemy. Dzięki temu prostemu trikowi zbudujemy już na starcie pozytywne wrażenie i udowodnimy naszemu potencjalnemu pracodawcy, że napisaliśmy cv konkretnie pod dane stanowisko pracy. Naturalnym sposobem skanowania wzrokiem cv jest tzw. „model litery F”, dlatego też warto najważniejsze informacje umieścić na górze i po lewej stronie naszego dokumentu rekrutacyjnego.

Profesjonalna pomoc w tworzenie cv

W Internecie można znaleźć bardzo wiele ciekawych kreatorów cv, dzięki którym w kilka minut stworzymy oryginalny szablon cv. Oprócz życiorysu w języku ojczystym warto wygenerować również cv po angielsku. Internetowe kreatory generują cv najczęściej w formacie PDF, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że wszyscy pracodawcy będą mogli odczytać nasze Curriculum Vitae. W sieci znajdziemy także specjalistyczne firmy, które oferują pomoc w tworzeniu cv. Oczywiście za przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych trzeba będzie w tym przypadku zapłacić.

Zaprezentowanie siebie w jak najlepszym świetle

Cv po angielsku ma przede wszystkim zaprezentować nas w dobrym świetle. W wielu przypadkach to właśnie oryginalne Curriculum Vitae jest przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej. Na 1-3 stronach mamy jak najlepiej tylko się da opowiedzieć o sobie w taki sposób, aby osoby, które czytają nasz dokument, nabrały ochoty aby nas poznać osobiście.

Ustawa o ochronie danych osobowych

Może wydawać się to dziwne, ale w dalszym ciągu bardzo wiele osób nie dodaje w cv klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. W Polsce jedynym przepisem, który reguluje jakie dane powinny znajdować się w cv jest właśnie ustawa o ochronie danych osobowych. Najlepiej klauzulę dodać na końcu dokumentu. Można ją napisać nieco mniejszą czcionką i kursywą. Jeżeli nie dodamy odpowiedniej klauzury to oczywiście automatycznie nasze cv zostanie wyrzucone do kosza. Jeżeli korzystamy z internetowych kreatorów cv, to warto zwrócić swoją uwagę na to, czy dodają one automatycznie odpowiednią klauzulę.

Share:
zobacz wiecje zobacz wiecje https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/