Jak wybrać odpowiednią lampę do pokoju?

1456
0
Share:

Lampy do pokoju to bardzo ważny element aranżacji. Dlaczego? Ponieważ tworzą atmosferę, pomagają się skupić oraz sprzyjają relaksowi po ciężkim dniu. Aby aranżacja salonu była przytulna wybierz kilka źródeł światła. Już nie obowiązuje zasada, że w salonie koniecznie muszą wisieć tylko żyrandole. Poznajcie zasady wyboru lamp, które stworzą przytulny klimat wnętrza, sprawią że salon będzie zachęcał do wieczornych spotkań, rozmów czy wspólnego oglądania telewizji.

6 złotych zasad wyboru lamp do pokoju

Jak powszechnie wiadomo oświetlenie ma ogromny wpływ na przestrzeń salonu. Magia dobrego oświetlenia w salonie polega na tym, że odpowiednio dobrane lampy do salonu potrafią zaczarować wnętrza i stworzyć klimat, w którym czujemy się najlepiej. Jednocześnie światłem możemy „modelować” przestrzeń salonu. Są jednak pewne zasady, które trzeba przestrzegać, aby lampy do pokoju były idealne. Oto one:
1. Jeżeli zależy Ci na optycznym powiększeniu swojego salonu to koniecznie musisz zastosować lampy o transparentnych kloszach, które dają jasne i rozproszone światło.
2. Kierując strumień światła na sufit, optycznie podwyższysz salon, a umieszczając bliżej podłogi lub kierując do dołu – obniżysz wnętrze.
3. W sytuacji, gdy Twój korytarz jest wąski i długi, najlepiej będzie jeżeli rozświetlisz jego dłuższą ścianę. Wówczas będzie sprawiał wrażenie szerszego. W jaki sposób można to zrobić? Na przykład stosując kinkiety.
4. Jeżeli zależy ci na nastrojowym, kameralnym klimacie w dużym salonie, musisz pomyśleć o lampach z kloszami nieprzepuszczającymi światła, których snop oświetla ograniczoną przestrzeń wnętrza. Wówczas salon będzie klimatyczny i bardzo przytulny.
5. Umieszczając lampę przy lustrze, stworzysz grę świateł i ten zabieg też powiększy wnętrze. Podobny efekt osiągniesz z lampką na parapecie okna – światło „przesunie” granice pokoju i niejako otworzy go na świat zewnętrzny.
6. Ostatnia zasada mówi o odwadze w wyborze lamp. Nie można bać się kształtów i kolorów lamp. Warto pamiętać, że właśnie one odciągną
uwagę od mniej ciekawych elementów salonu, dodadzą aranżacji charakteru. Takie również mogą być żyrandole.

Gdzie umieścić lampy do pokoju?

Jeżeli kupimy już lampy w sklepie http://lampykemar.pl/ to warto zastanowić się nad tym gdzie dokładnie musimy je umieścić. W aranżacji pomieszczeń nie można ograniczać się tylko do oświetlenia wiszącego. Daje ono co prawda dobrą orientację we wnętrzu, ale jest zbyt surowe i pozbawione nastrojowości. Najlepiej lampę sufitową połącz z oświetleniem punktowym. Taka właśnie może być lampa stojąco obok fotela, która umożliwi czytanie książek lub niska lampa na regale, która delikatnie rozświetli wnętrze i uprzyjemni oglądanie telewizji.

Share:
on.net.pl bardirovka.com live.pl