Drewniany dom na wąskiej działce – informacje

2730
0
Share:

Wzniesienie domu na wąskiej działce jest dosyć trudne – wszystko trzeba stosownie rozplanować, żeby zapewnić sobie późniejszą wygodę mieszkania w budynku. Jednakże taka nietypowa wielkość działki i jej rozmiary zawsze wiążą się również z koniecznością wzniesienia podobnie nietypowego w swych wymiarach domu. Dla wielu osób jest to szczególnie trudne, z uwagi na rygorystyczne przepisy, z którymi trzeba się zmierzyć i często wyższe koszty budowy, ze względu na nietypowe warunki pracy i przeróżne kłopoty, z jakimi mogą się spotkać budowlańcy. Często nawet dowiezienie i rozłożenie wszystkich materiałów jest kłopotliwe, nie mówiąc już o tym, że przedłużająca się budowa nie tylko odwleka w czasie moment zamieszkania w nowym domu, lecz także i zwiększa ostatecznie koszty.
 

Dom na wąskiej działce – a może drewniany?

Domy z drewna budowane są zdecydowanie szybciej – zwłaszcza jeśli to domy szkieletowe, znane również między innymi pod nazwą „domy kanadyjskie”. Domy przeznaczone do budowy na wąskiej działce mogą być wznoszone właśnie w taki sposób, dzięki czemu obniży się koszty, a konstrukcja i tak będzie solidna oraz bezpieczna.
Dom na wąskiej działce może jednak powstać w dużo szybszym tempie i dużo niższym kosztem, a przy tym pozostać odpowiednio solidny – wszystko zależy od typu budynku, na jaki się zdecydują właściciele. Do wyboru są nie tylko domy tradycyjne, ale i wersje drewniane! Brzmi dziwnie? Ale jest jak najbardziej możliwe – i w dodatku coraz częściej Polacy korzystają z podobnej możliwości.
 

Dom na wąskiej działce – ale jaki?

Wąska działka wymaga szczególnego zmysłu planowania, by wybudować na niej dom. Na szczęście są tacy projektanci, którzy świetnie sobie radzą z podobnymi projektami. Dzięki temu do wyboru klientów pozostają na przykład modele ZX51 lub Z297. To nowoczesne domy, które niczym nie ustępują murowanym konstrukcjom, a które sprawdzą się właśnie na nietypowym, podłużnym terenie.
 

Share: