Co warto wiedzieć o tanich domach całorocznych?

1637
0
Share:

Elegancki dom położony na obrzeżach miasta to prawdziwy powód do dumy – własna przestrzeń, możliwość dowolnej aranżacji, ogród, w którym możemy spędzać czas. Wybudowanie takiego domu jest dzisiaj znacznie prostsze niż 20-30 lat temu. Dzisiaj nie musimy wznosić domu własnymi rękami – wystarczy wynająć odpowiednie ekipy budowlane i wykończeniowe. Jak w praktyce wygląda budowa domu?

 

Domy murowane i drewniane

Do niedawna w polskiej przestrzeni architektonicznej królowały domy murowane – nie brakuje ich i dzisiaj. Możemy wybudować je samodzielnie lub też kupić gotowy dom od dewelopera. Niestety, problemem są koszty. Rosnące ceny materiałów budowlanych i działek sprawiają, że niezbędne może okazać się zaciągnięcie kredytu, który spłacać będziemy długie lata. Alternatywą mogą okazać się tanie domy w konstrukcji szkieletowej. Czy dom drewniany zapewni nam taki sam komfort jak domy murowane?

 

Elegancki dom w konstrukcji szkieletowej

Moda na domy drewniane przywędrowała do nas ze Skandynawii – tam budownictwo takie jest powszechne. W Polsce pierwsze domy z drewna pojawiły się na początku lat 90. XX wieku. Dzisiaj budowę domu drewnianego zaproponuje nam wiele firm, które kompleksowo poprowadzą całą inwestycję i oddadzą w nasze ręce gotowy produkt. W przypadku tanich domów całorocznych warto zacząć od wybrania odpowiedniego projektu. Wśród licznych propozycji znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak i domu piętrowe. Wiele z propozycji posiada podjazdy lub garaże. Budowa domu z drewna może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku, gdyż pogoda nie ma znaczenia, a jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Szacuje się, że koszt budowy domu z drewna jest o ok. 35% niższy niż w przypadku analogicznych domów murowanych.

 

Share: