Jak zrobić paznokcie akrylowe?

1020
0
Share:

Metoda akrylowa zdobienia paznokci cieszy się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. Można przypuszczać, że o pięknych i zadbanych dłoniach marzą wszystkie panie. Nie da się ukryć, że wizytówką każdej dbającej o siebie kobiety są właśnie dłonie.

Zalety paznokci akrylowych

Paznokcie akrylowe są nie tylko odporne na mechaniczne uszkodzenia, ale również prezentują się naprawdę naturalnie. Możesz nadać im dokładnie taki kształt, jaki sobie wymarzysz. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie brakuje przeciwniczek metody akrylowej zdobienia paznokci. Można jednak śmiało stwierdzić, że zdecydowanie więcej jest zwolenniczek. Ich zdaniem akryl pozwala utwardzić kruche i łamliwe paznokcie. Można go wykorzystać także do przedłużania paznokci. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że warstwa nałożona na płytkach może się utrzymać nawet do 3 tygodni. Paznokcie akrylowe możesz zrobić samodzielnie w domu, ale lepiej udać się do profesjonalnej kosmetyczki.

Technika warstwowa

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych kosmetyczek, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Nie wszyscy mają świadomość, że techniką warstwową tworzy się paznokcie żelowe. Potrzebny jest specjalny proszek, liquid oraz primer, czyli inaczej wytrawiacz. Jeśli chcesz, żeby akryl dłużej utrzymał się na płytce to musisz koniecznie dodać wytrawiacz. Niestety akryl bardzo szybko schnie, więc jest to metoda, która wymaga sporego doświadczenia oraz dużej precyzji. Na rynku dostępne są akryle bezbarwne oraz akrylowe. W sklepach i hurtowniach kosmetycznych można znaleźć akryle wolnoschnące oraz szybkoschnące. Wybór jest bardzo duży, więc nawet najbardziej wymagające klientki być zadowolone.

Rodzaje akryli

Można śmiało powiedzieć, że akryle wolnoschnące przeznaczone są dla początkujących manikiurzystek. Często stosują je również kobiety, które w zaciszu domowym planują zrobić akrylowe paznokcie. Taki produkt zasycha zdecydowanie wolniej od klasycznego proszku akrylowego. Dzięki temu nawet mało doświadczone osoby powinny sobie poradzić z rozprowadzeniem całej masy. Pędzelek delikatnie zamoczony w liquidzie wykorzystaj do nakładania lakieru. Musisz jednak zachować szczególną ostrożność, żeby nie zalać skórek. Trafnie wskazuje się, że łatwe piłowanie jest zaletą tego akrylu. Dzięki temu możesz łatwo nadać dowolny kształt paznokciom. Można mieć pewność, że elastyczna powierzchnia nie będzie pękać pod wpływem mechanicznych uszkodzeń. Akryle szybkoschnące przeznaczone są dla profesjonalnych manikiurzystek oraz kobiet, które mają już pewne doświadczenie. Teraz wiesz już, jakie zalety ma metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Share:
zobacz zobacz wiecje zobacz wiecje