Laserowe odmładzanie skóry – redukcja zmarszczek i przebarwień

1872
0
Share:

Zmarszczki na twarzy to niejedyne oznaki starzenia się skóry. Wraz z wiekiem, pod wpływem działania promieni słonecznych, cera pokrywa się coraz większą liczbą piegów i przebarwień. Laseroterapia pozwala na pozbycie się obu niedoskonałości – zmarszczek i plam starczych. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe odmładzanie skóry.

Kiedy warto zdecydować się na laserowe odmładzanie skóry?

Odmładzanie laserowe to zabieg, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jego zaletą jest możliwość uzyskania widocznych rezultatów bez konieczności użycia metod chirurgicznych. Odpowiednio dopasowana laseroterapia pozwala na osiągnięcie efektu liftingu oraz redukcję typowych objawów starzenia się skóry. Po zastosowaniu lasera cera odzyskuje nie tylko młody wygląd, ale też równomierny koloryt.

Wskazania do laserowego odmładzania skóry to:

  • obecność zmarszczek,
  • wiotkość skóry,
  • opadający owal twarzy,
  • brak elastyczności i jędrności skóry,
  • zmiany pigmentacyjne,
  • rozszerzone pory,
  • blizny potrądzikowe.

Specjaliści z Kliniki Miracki zapewniają, że laseroterapię można wykonywać w różnym wieku. Chociaż na zabieg zgłaszają się najczęściej osoby dojrzałe, to lasery świetnie sprawdzają się również w usuwaniu pierwszych oznak starzenia się skóry, pojawiających się już przed trzydziestką, np. drobnych zmarszczek czy przebarwień.

Na czym polega odmładzanie laserowe?

Laserowe odmładzanie skóry poprzedzone jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista sprawdza, czy u pacjenta nie występują przeciwwskazania do zastosowania technologii laserowej. Podczas zabiegów laserowych stosowane jest chłodzenie kontaktowe, które podnosi komfort procedury. Mimo tego w niektórych przypadkach konieczne jest dodatkowe zastosowanie znieczulenia kremem anestetycznym, zwłaszcza gdy do odmładzania używane są lasery frakcyjne ablacyjne.

Laseroterapia opiera się na biostymulacji tkanek. Zastosowanie wiązki laserowej o określonej długości fali stymuluje komórki skóry do produkcji większej ilości kolagenu. Jednocześnie skróceniu ulegają istniejące włókna kolagenowe. Efektem jest poprawa napięcia skóry i redukcja zmarszczek. Światło lasera reaguje również z barwnikami zawartymi w skórze i dzięki temu jest w stanie zredukować zmiany pigmentacyjne.

Skóra po laserowym odmładzaniu może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Reakcją na usuwanie przebarwień jest ich brązowienie. Powierzchnia plamek ciemniej, a po kilku dniach złuszcza się. Skutki uboczne można zakamuflować makijażem i bezpośrednio po zabiegu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Bardzo ważne jest nakładanie kremu przeciwsłonecznego, jeśli skóra jest narażona na działanie promieni słonecznych. Dokładne wskazówki na temat pielęgnacji skóry po zabiegu przekazuje lekarz medycyny estetycznej.

Laserowe odmładzanie skóry – efekty

Efektem laserowego odmładzania skóry jest przede wszystkim gładka i naprężona skóra. Jeśli na twarzy występują przebarwienia, również można usunąć je przy pomocy lasera. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zabiegi laserowe wymagają kilku powtórzeń, aby można było mówić o optymalnych efektach. Liczbę oraz częstotliwość sesji ustala specjalista medycyny estetycznej.

Skóra po kilku sesjach odmładzania laserowego wygląda świeżo i naturalnie. Jej kondycja poprawia się stopniowo w ciągu kilku, kilkunastu tygodni. Najlepsze rezultaty można zaobserwować po około 3 miesiącach po ostatnim zabiegu laserowym z serii – tyle bowiem trwają zapoczątkowane przez laser procesy odnowy kolagenu.

Laserowe odmładzanie skóry można łączyć z innymi procedurami, np. zabiegami iniekcyjnymi, mikrodermabrazją, peelingami medycznymi, terapią światłem LED. Zastosowanie terapii łączonej ma na celu zwiększenie efektywności odmładzania laserowego.

Więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się od ekspertów z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/  

 

Share: