Jak zadbać o piękny wygląd bikini?

2246
0
Share:

Według obecnych kanonów mody, depilacja bikini jest prawie koniecznością. Trudno wyobrazić sobie, by bez wydepilowanych okolic intymnych pokazać się w sypialni czy też na plaży w skąpym stroju kąpielowym. Niestety golenie czy też depilacja woskiem lub depilatorem to metody niekomfortowe i nietrwałe. Dlatego warto skorzystać z zabiegu jakim jest depilacja laserowa bikini.

Przed zabiegiem

Pierwszym krokiem powinno być znalezienie odpowiedniej placówki, która wykona zabieg depilacji laserowej zgodnie z preferencjami klienta. Najczęściej w gabinetach stosuje się podział na depilację głęboką i płytką. Podczas tej drugiej laserem działa się nie tylko na samą okolice bikini, ale także na przykład na miejsce między pośladkami. Takie kwestie trzeba uzgodnić przed zabiegiem.
Kolejna sprawa to przeciwwskazania do zabiegu, którymi są między innymi ciąża oraz zakażenia i infekcje. Jeżeli któreś z tych przeciwwskazań występuje, trzeba będzie zabieg odłożyć w czasie. Ponadto lekarz sprawdzi też z jakimi włoskami ma do czynienia, ponieważ trzeba będzie do tego dostosować moc wiązki laserowej.

W trakcie zabiegu

Depilacja laserowa bikini może się odbywać znieczulenie miejscowym, wykonanym specjalną maścią .Generalnie nie jest to zabieg bardzo bolesny, jednakże dla osób wrażliwych może być niezbędne zastosowanie delikatnego znieczulenia. Podczas depilacji laserowej światło lasera jest kierowane na miejsca poddawane usuwaniu owłosienia. Wiązka niszczy cebulki włosów i dlatego też jest to trwała metoda usuwania owłosienia.
Oczywiście by zobaczyć ostateczny efekt, należy przejść całą serię zabiegów. Odstępy między nimi powinny być takie, aby skóra zdążyła się zregenerować. Być może przed depilacją laserową okolic bikini niektórych powstrzymuje lekkie skrępowanie, jednakże lekarz lub kosmetolog stara się działać w taki sposób, by komfort osoby depilowanej był jak największy. Między innymi dlatego warto wybrać osobę z odpowiednim doświadczeniem.

Po depilacji

Bezpośrednio po zabiegu, jakim jest depilacja laserowa bikini może wystąpić lekkie podrażnienie I zaczerwienienie skóry. W takim wypadku należy stosować kosmetyki zalecane przez lekarza. Mogą być to kremy, maści lub zasypki.
Nie wolno również wystawiać tych okolic na działanie słońca od razu po depilacji. Trzeba więc zrezygnować z opalania, jak również solarium. Po jakimś czasie, gdy sytuacja wróci do normy, można znów korzystać z życia jak do tej pory.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Share:
kujec.pl Kwietnik kubik stalowy loft https://e-krajna.pl/pl/636_materia-y-partnera/22525_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-dla-twojego-dziecka.html