Perełki numizmatyczne prosto z Ameryki

1994
0
Share:

Rosnące zainteresowanie inwestowaniem sprawia, że coraz więcej ludzi zaczyna skłaniać się do inwestowania zarówno w metale szlachetne jak i rzadkie przedmioty. Dlatego w Polsce coraz dynamiczniej rozwija się rynek numizmatyczny. Coraz łatwiej jest też znaleźć monety zza oceanu w tym bardzo znane amerykańskie dolary czy centy.

Dla miłośników historii…

Wiele z monet ze Stanów Zjednoczonych ma w swojej ofercie Skarbnica Narodowa. Uwagę od razu przykuwa kolekcja srebrnych dolarów. Są wykonane z wysokiej jakości surowców co gwarantuje sam Rząd Stanów Zjednoczonych. Kolekcja składa się z 12 egzemplarzy i wszystkie są związane ściśle z historią tego kraju. Wśród nich są np. dolar z 1987 roku upamiętniający dwusetną rocznicę podpisania Konstytucji Stanów Zjednoczonych czy półdolarówka z 1946 roku poświęcona Bookerowi T. Washingtonowi, który walczył o prawa mniejszości afroamerykańskiej. Jednak nie jest to jedyna godna uwagi kolekcja mająca ścisłe powiązania z USA.

I przyrody

Kolejna kolekcja również stanowi potwierdzenie tego, że pozytywne opinie o Skarbnicy Narodowej są w pełni uzasadnione. Nawiązuje ona jednak bardziej do przyrody niż historii, gdyż większość składających się na nie monet ukazuje amerykańskie pomniki i miejsca warte odwiedzenia. Są to srebrne ćwierćdolarówki ukazujące Las Narodowy Gór Białych czy słynną Mount Rushmore. Kolekcja składa się z pięciu takich eksponatów wykonanych z wysokiej jakości srebra o próbie 900/1000. Pochodzą z tegorocznej emisji, której emitentem są Stany Zjednoczone. Dla każdego miłośnika historii i kultury tego państwa będzie to dobry sposób na poznanie nowych ciekawych miejsc i historii. W dodawanym do kolekcji opakowaniu znajdziemy opis miejsca z każdej monety w zestawie, co sprawi że dowiemy się czemu przedstawiają właśnie Park Narodowy Wielkiej Kotliny czy Fort McHenry.
Oczywiście nie są to jedyne kolekcje nawiązujące do tego rejonu świata. Bez problemu możemy znaleźć też eksponaty z Kanady czy z Ameryki Południowej. Wszystkie wykonane z niesamowitą starannością są marzeniem każdego kolekcjonera.

Share: