Zagrożenia dla produktów podczas transportu

1765
0
Share:

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z zagrożeń i możliwości strat finansowych, jakie niesie ze sobą transport lądowy, morski czy lotniczy. Bez względu na to, jak szczelnie zostaną zapakowane transportowane produkty nadal są one narażone na działanie wilgoci, rdzy, pleśni.

Przyczyny powstawania wilgoci

Najczęstszym powodem powstawania wilgoci jest nieszczelne wieko skrzyni lub kontenera. Podczas transportu w niskich temperaturach możliwe jest odkładanie się kropelek wody wewnątrz ścian skrzyń a później ich skraplanie. Tak w najprostszy sposób woda niszczy skóry, żywność, elementy metalowe, drewno. Wilgoć powoduje także rdzę, pojawianie się grzybów. Producenci skazani są w takich sytuacjach na olbrzymie straty finansowe.
Poszukując skutecznego środka na wyeliminowanie wilgoci wewnątrz kontenerów postanowiono zaufać produktom oferowanym przez przemysł chemiczny. Absorbenty wilgoci stosowane w przedsiębiorstwach to niezwykle skuteczne produkty, wiążące tyle wilgoci, ile same ważą. Istnieje również możliwość ich regeneracji i powtórnego użytku! Szukasz sprawdzonego i skutecznego sposobu na wyeliminowanie zagrożenia wilgoci w transportach? Sprawdź nasz topowy produkt – pochłaniacz wilgoci w saszetkach absorbent.

Share: