Doniczki zewnętrzne – sposób na zielony taras!

2984
0
Share:

Zieleń wokół na wpływa na nas pozytywnie: uspokaja, relaksuje, pozwala na ukojenie nerwów. Szukając inspiracji na aranżację tarasu blisko domu pamiętajmy więc nie tylko o meblach ogrodowych, ale i elementach takich jak doniczki zewnętrzne. Jakie doniczki wybrać? Jakie rozwiązania proponują nam producenci?

Doniczki zewnętrzne technorattanowe

Szukając oryginalnych i trwałych donic ogrodowych warto postawić na doniczki zewnętrzne technorattanowe. Ten rodzaj donic tworzony jest z trwałego tworzywa syntetycznego, wysoce odpornego na zmienne warunki atmosferyczne i działanie wilgoci. Technorattan jest tworzywem o nieporowatej strukturze – jego czyszczenie nie sprawia problemów. Zaletą jest tu również niska waga. Doniczki zewnętrzne tego typu dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów, przez co bez trudu dopasujemy konkretny produkt do naszych potrzeb czy istniejącej już aranżacji. Doniczki zewnętrzne możemy obsadzić ulubionymi kwiatami kwitnącymi, np. pelargoniami czy lawendą, jak również zakupić większy model i posadzić na stałe niewielkie, karłowate choinki, które z czasem pozwolą na odgrodzenie się od spojrzeń sąsiadów. Doniczki technorattanowe często sprzedawane są jako meble ogrodowe powystawowe – elementy dekoracji z witryn sprzedawane są w znacznie niższych cenach.

Doniczki zewnętrzne z cementu

Ciekawą alternatywą dla eleganckich doniczek technorattanowych są doniczki zewnętrzne wykonane z cementu oraz tworzyw syntetycznych. Doniczki takie odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury. Doniczki cementowe świetnie sprawdzają się w aranżacjach tarasowych czy ogrodowych jako uzupełnienie stylu nowoczesnego, minimalistycznego, ale też rustykalnego. Szeroki wybór kolorów pozwoli na wybranie idealnego produktu.

 

 

 

Share:
lowysalon.com https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ -spu.org