Hybryda – metoda stylizacji paznokci czy pełnowymiarowy zabieg manicure?

1430
0
Share:

Manicure jest niezwykle popularnym zabiegiem kosmetycznym. Szczególnym powodzeniem pośród kobiet korzystających z dobrodziejstw manicure cieszy się metoda hybrydowa zdobienia paznokci. Po prawdzie ze względu na mnogość sposobów wykonywania hybrydy na paznokciach wyróżniać można całkiem sporo technik manicure.

Manicure hybrydowy czy zdobienie paznokci?

Wykonywanie zabiegu związanego z nakładaniem na paznokcie lakierów hybrydowych uznawane jest zarówno za sposób stylizowania dłoni, jak również zabieg manicure. Fakt ten wynika ze szczególnej dbałości nie tylko o samą płytkę paznokcia, ale także o otaczające ją skórki. Dlatego właśnie osoby decydujące się na wykonywanie hybrydy powinny mieć pod ręką w trakcie zabiegu dłutko bądź specjalny patyczek.

Niemniej jednak nakładanie na paznokcie hybrydy związane jest w pewien szczególny sposób z zabiegiem upiększającym. Wykonując bowiem hybrydowy manicure można jednocześnie nie tylko odpowiednio uformować kształt paznokcia, ale również nadać mu rozmaitą barwę bądź wzór. Z tego też powodu hybryda wiąże w sobie zarówno cechy zabiegu upiększającego, jak też manicure.

Wykonywanie manicure hybrydowego

Żeby cieszyć się hybrydowym zdobieniem paznokci wcale nie trzeba korzystać z niezwykle wyszukanych i szczególnie wyspecjalizowanych technik. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci oferowana jest przez wielu specjalistów zatrudnionych w salonach kosmetycznych. Jednakże jeśli z jakichkolwiek przyczyn wizyta w salonie jest nie po drodze, wykonanie zabiegu jest na tyle nieskomplikowaną czynnością, że samodzielne wykonanie nie powinno sprawić większych trudności.

Do wykonania przyda się pilnik i polerka, a także wspomniane wcześniej dłutko. Narzędzia te pozwolą zadbać o skórki oraz wygląd paznokci. Nie wolno zapomnieć również o płynnych preparatach pozwalających zarówno oczyścić i odtłuścić powierzchnię płytki paznokcia przed nałożeniem bazy. Nabywając bazę dobrze zakupić taką wzbogaconą o pełen zasób witamin. Zakup lakierów hybrydowych oraz innych ozdobników cechuje pełna dowolność ograniczana tylko gustem. Chcąc zapewnić długą wytrzymałość zabiegu należy zakupić również top. Przyda się także lampa LED albo UV.

Rodzaje hybryd

Jak zostało już wcześniej wspomniane, metoda hybrydowego zdobienia paznokci cieszy się różnorodnością. Ciężko napotkać dwa dokładnie takie same efekty końcowe manicure hybrydowego.

Ombre i zdobienie magnetyczne to dwie niezwykle bardzo popularne metody stylizacji paznokci metodą hybrydową. Różnią się one między sobą zarówno sposobem wykonania, uzyskanym efektem, ale także niezbędnymi do zabiegu przyborami. Inną bez wątpienia ciekawą techniką okaże się technika One Stroke, gdzie koniecznie należy wykorzystać specjalne pędzelki i farbki akrylowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hybrydy na paznokcie.

Share:
kst.org turtlemusic.com go.com.pl