Trycholog Katowice – czy pomoże w walce z łysieniem?

1668
0
Share:

Masz problem ze skórą głowy? A może cierpisz na łojotokowe zapalenie skóry bądź na nadmierne wypadanie włosów? Zgłoś się do trychologa i zbadaj stan Twoich włosów. Specjalista z Katowic na pewno będzie wiedział, jak Ci pomóc.

Przeszczep włosów – przygotowanie

Bardzo często jedynym ratunkiem dla wypadających włosów jest ich przeszczep. Transplantacja włosa jest naprawdę skuteczną metodą leczenia, a cały zabieg przebiega zwykle bezproblemowo i bezboleśnie. Na czym polega?
Transplantacja włosów tak naprawdę rozpoczyna się od pierwszej wizyty konsultacyjnej u specjalisty, którym jest trycholog. Na takiej wizycie pacjent przechodzi specjalistyczne badanie – zarówno pod kątem samych włosów, jak i pod kątem ogólnego stanu zdrowia. Jeżeli lekarz nie wykryje żadnych nieprawidłowości i stwierdzi, że można wykonać przeszczep. Następuje okres przygotowawczy.
Taki okres polega między innymi na… zapuszczaniu włosów. Im więcej uda się ich zapuścić, tym lepiej. Po pierwsze – większy fragment skóry będzie można wyciąć a więc i więcej mieszków włosowych pobrać; po drugie – łatwiej będzie zakryć bliznę po wycince.
W okresie przed transplantacją, należy unikać palenia papierosów, picia alkoholu czy sporej ilości kawy. Na kilka dni przez zabiegiem, nie należy przyjmować aspiryny ani żadnych leków, które w składzie mają substancję rozrzedzającą krew.

Trycholog Katowice – Transplantacja włosów – zabieg

Przeszczep włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym – czyli w tym przypadku jest to głowa. W tracie zabiegu, pacjent jest w stu procentach świadomy i może logicznie rozmawiać z przeprowadzającym przeszczep.
Przeszczep rozpoczyna się od wycięcia fragmentu skóry z tyłu głowy. Wycięty element ma około 1 centymetra szerokości i kilka centymetrów długości – długość zależy od ilości potrzebnych do przeszczepu mieszków włosowych. Następnie rana jest zszywana i ukrywana pozostałymi włosami. Blizna jest niemal w stu procentach niewidoczna.
Z wyciętego fragmentu, trycholog oddziela pojedyncze przeszczepy włosów. Zdobyte w ten sposób włoski, wszczepia się w problematyczne miejsce, na przykład na zakola czy czubek głowy.
Po zakończonym zabiegu, pacjentowi zakładany jest specjalny opatrunek oraz wypisuje się receptę na specjalistyczny szampon do pielęgnacji włosów po przeszczepie, sól fizjologiczną do przemywania rany oraz środki przeciwbólowe, gdyż przez kolejne dni pacjent może odczuwać ból głowy.
Na około pół do godziny czasu od zabiegu, pacjent może samodzielnie wyjść do domu (nie ma przeciwwskazań do prowadzenia samochodu). Niestety, po przeszczepie nie zaleca się chodzenia do pracy, gdyż puszczające znieczulenie objawia się sporą opuchlizną całej twarzy i dość mocnym bólem głowy. Dlatego też powinno się wziąć kilka dni urlopu i przeczekać ten okres w domu.
Włosów po przeszczepie nie należy szarpać, szorować, czesać, związywać ani narażać na zbyt duże podmuchy wiatru czy powietrza suszarki. Efekt końcowy widoczny jest po około pół do jednego roku od zabiegu.
Więcej dowiesz się na stronie kliniki https://www.drturowski.pl/pl/

Share:
Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://motulinka.com/kp/akcesoria-i-dekoracje-do-pokoju/koszyczki-organizery-do-pokoju-dziececego/ https://motulinka.com/kp/rozki-beciki-niemowlece/rozki-niemowlece-pluszowy-baranek-muslin/