Łóżka drewniane sosnowe i bukowe

1814
0
Share:

Coraz więcej osób decyduje się na kupno eleganckich łóżek drewnianych – wynika to przede wszystkim z ich wspaniałego wyglądu, ale i wysokiej trwałości. Czy takie meble to faktycznie dobre rozwiązanie w naszych sypialniach? Gdzie szukać mebli drewnianych i na co zwracać uwagę?

 

Dlaczego łóżka drewniane wypierają klasyczne łóżka z desek meblowych?

Do niedawna łóżka z desek meblowych stanowiły zdecydowaną większość w sklepach meblowych. Wybierane były równie dlatego, że dostępne były w niewygórowanych cenach. Trakcyjne ceny wynikały głównie z zastosowanych materiałów, jakimi są deski meblowe. Deski meblowe są podstawowym tworzywem w stolarce, mogą mieć różnorodną grubość. Ich wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane. Deski meblowe są bardzo podatne na uszkodzenia, łamanie, koślawienie. Meble tworzone z takich desek bardzo szybko ulegały degradacji, musiały być naprawiane lub wymieniane. Zastosowanie litego drewna okazało się doskonałą alternatywą.

 

Lite drewno w naszych domach

Do niedawna meble z litego drewna kojarzone były jedynie z zabytkowymi elementami wystroju dworków i pałacyków. Dzisiaj lite drewno powraca w wielkim stylu i wspaniale prezentuje się w naszych domach. Nowoczesne łóżka drewniane oferowane przez takie firmy jak notodo.pl to funkcjonalne dodatki, które odmienią wygląd prostych pomieszczeń i nadadzą im luksusowego charakteru. Lite drewno to jednak nie tylko wspaniały wygląd – to przede wszystkim doskonałe parametry techniczne. Lite drewno ma wysoką gęstość, przez co jest odporne na wnikanie wilgoci i brudu. Lite drewno jest wysoce odporne na odkształcanie, koślawienie, łamanie.

 

Jakie meble drewniane zaproponują nam producenci?

Wśród mebli drewnianych królują łóżka – dostępne są one z wewnętrznymi komorami, wysuwanymi szufladami, tapicerowanymi zagłówkami czy półautomatycznymi stelażami. Poza nimi kliencie mogą wybierać również drewniane szafy, komody, niewielkie toaletki czy dopasowane szafki nocne.

 

 

 

Share: