Znajdź skuteczny sposób na ochronę przed słońcem na tarasie

3651
0
Share:

Długie, leniwe popołudnia na tarasie w okresie lata to najlepszy sposób na zregenerowanie sił i poprawę samopoczucia. Nie musimy organizować wyjazdów za miasto – nawet niewielki taras pozwoli nam na odpoczynek w najlepszym stylu. Aby podnieść estetykę otoczenia oraz skutecznie ochronić się przed palącym słońcem warto pomyśleć o nowoczesnej pergoli tarasowej. Czym jest taka konstrukcja i dlaczego jest tak przydatna?

 

Znajdź pergolę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Nowoczesne pergole tarasowe to innowacyjne konstrukcje, łączące piękny design oraz trwałe materiały. Pergole budowane są poprzez wykorzystanie aluminiowych profili malowanych proszkowo, co wpływa na ich ochronę przed pojawianiem się rdzy. Kolor konstrukcji wybiera klient – ma on do wyboru paletę ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Możliwość wyboru koloru sprawia, że pergolę możemy idealnie dopasować do istniejącej już aranżacji tarasu. Konstrukcja pergoli wyposażona jest w system odprowadzania wody – możemy z niej korzystać również w czasie deszczu!

Dachy pergoli tworzone są na kilka sposobów – bez względu jednak na tworzywo wszystkie modele łączy to, że są wysoce odporne na promieniowanie UV, nie nagrzewają się, nie chłoną brudu. Najchętniej wybierane zadaszenie lamelowe tworzone jest z profili aluminiowych obracających się o 135 stopni. Ruchome lamele umożliwiają ich ustawianie i samodzielne decydowanie jak wiele światła wpada pod pergolę. Drugi rodzaj zadaszenia to dachy z tkanin poliestrowych. Są wysoce odporne na uszkodzenia i ścieranie, wilgoć czy promieniowanie słoneczne.

 

Dodatkowe wyposażenie pergoli

Topowi producenci zaproponują nam szereg dodatków, które pozwolą podnieść funkcjonalność pergoli. Przede wszystkim są to panele boczne, których zadaniem jest ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru. Wielu klientów decyduje się także na zainstalowanie promienników ciepła, które umożliwią korzystanie z tarasu również podczas chłodniejszych wieczorów.

Share: