Zewnętrzne ozdoby świąteczne – garść praktycznych porad

2610
0
Share:

We wrześniu i październiku z półek sklepowych znikają akcesoria ogrodnicze i grillowe, ich miejsce zajmują bombki, lampki, porcelanowe aniołki i renifery. Kiedy i gdzie kupować ozdoby świąteczne? Jakie lampki będą odpowiednie do stworzenia zewnętrznych aranżacji? Sprawdź nasze rady i spraw, aby nadchodzące święta były naprawdę wyjątkowe!

Nie czekaj na grudzień

Sklepy powoli zaczynają zapełniać się artykułami świątecznymi. Jeśli chcesz uniknąć gorączkowego poszukiwania idealnych lampek albo bombek w tłumie innych klientów, zacznij zakupy już teraz, kiedy ceny są niskie, a wybór szeroki. Aby kupić ładne i oryginalne dekoracje, warto odwiedzić nie tylko pobliski hipermarket, ale również sklepy z wyposażeniem do domu oraz te, które w sezonie letnim oferują meble ogrodowe.

Lampki do ogrodu – jakie?

Zanim zaczniesz kupować ogrodowe dekoracje świąteczne upewnij się, czy wybrany przez Ciebie model nadaje się do użytku zewnętrznego. Lampki montowane na dachach czy drzewkach rosnących przed domem mają nieustanny kontakt z wilgocią i mrozem, dlatego muszą wykazywać wyższe parametry izolacyjne. Oświetlenie posesji wiąże się z dużymi nakładami energetycznymi. Warto wybierać lampki LED-owe, które są energooszczędne, a jednocześnie wyróżniają się długą żywotnością.
Montując lampki na elewacji, dachu czy innych elementach architektonicznych zadbaj o to, żeby podmuchy wiatru i śnieg nie spowodowały ich przemieszczenia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, wybieraj modele mocowane przy pomocy specjalnych klamerek lub zacisków.
Obecnie możemy wybierać spośród różnorodnych modeli lampek w ciekawych kształtach – długie sopelki, kurtyny świetlne czy iskrzące się siatki pozwolą na stworzenie magicznej atmosfery rodem z amerykańskiego przedmieścia.
 
 

Share:
mizrachi.com developer.com museum.com