Eleganckie parasole ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

1655
0
Share:

Przydomowa przestrzeń wypoczynkowa to idealne miejsce do spędzania letnich poranków czy popołudni. Odpowiednie aranżacja, meble ogrodowe i nieco zieleni sprawią, że nawet niewielkie tarasy staną się oazą spokoju i relaksu. Poprzez zaaranżowanie takiej przestrzeni możemy podarować sobie i naszym bliskim wyjątkowe doznania i możliwość wypoczynku bez konieczności wyjeżdżania poza miasto. O jakich elementach warto pamiętać?

Wygodne meble dopasowane do potrzeb

Podstawą na tarasie czy w ogrodzie są meble – powinny być one dopasowane dokładnie do naszych potrzeb. Producenci oferują nam dzisiaj wiele intersujących kolekcji z technorattanu, rotangu, aluminium. Istotne są materiały: meble tarasowe muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Chcąc zapewnić sobie wyższy komfort możemy meble uzupełnić o miękkie poduszki, siedziska i pledy.

Biały parasol ogrodowy w nowoczesnej aranżacji

Na tarasach coraz częściej widać nowoczesne parasole ogrodowe. Są one tworzone w taki sposób, aby nie tylko chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także urozmaicać przestrzeń. Biały parasol ogrodowy sprawdzi się zarówno na tarasach aranżowanych, jak i już umeblowanych – wpisze się w taras i nada mu wyjątkowego charakteru.

Jak tworzone są nowoczesne parasole ogrodowe? Ich konstrukcja opiera się na aluminiowym, antykorozyjnym stelażu, zabezpieczonym przed działaniem wilgoci. Stelaż ustawiony jest na ruchomej stopie, która umożliwia rotowanie parasola o 360 stopni. Czasza parasola, wykonana z tkaniny technicznej, może być odchylana płynnie w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu. Czasza zabezpieczona została przed działaniem wilgoci oraz przed wnikaniem kurzu. Prawidłową pozycję tkaniny zapewniają sprężyny naciągowe.

Share: