Jak to jest z tym bezalkoholowym winem?

1517
0
Share:

Można być w ciąży czy też nawet borykać się z cukrzycą bądź też nadciśnieniem i sięgać po wino. Oczywiście nie takie tradycyjne, tylko takie pozbawione alkoholu. Chodzi tutaj o wina bezalkoholowe, które dostępne są zarówno w wersji słodkiej, jak i wytrawnej. Ich smak może nie jest taki sam jak oryginalnego wina, ale nadal można się nim delektować.

Wino bez alkoholu?

Każdy chyba miał kiedyś problem z tym, że nie może sięgnąć po alkohol, co popsuło mu humor. Przykładem może być ciąża, jazda samochodem czy też po prostu problemy zdrowotne. Na szczęście obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej i nie trzeba odmawiać sobie sięgania po wino czy piwo. Są dostępne bowiem piwa i wina bezalkoholowe.

Wino bezalkoholowe nie jest jakimś tam zwykłym sokiem winogronowym, który próbuje imitować prawdziwy alkohol. Jest to naturalne wino, z którego odwirowano etanol. Oczywiście taki zabieg sprawia, że wino bez alkoholu ma nieco inny smak i aromat. Zachowuje ono jednak wszystkie cenne właściwości oryginalnego wina i do złudzenia przypomina smakowo oryginał.

Co ze smakiem i aromatem takiego bezalkoholowego wina?

Na smak i aromat wina wpływa zawartość alkoholu. Jako, że w trunkach bezalkoholowych nie ma etanolu, nie będzie ono identyczne w smaku jak oryginał. Nie zmienia to jednak faktu, że takie wino bezalkoholowe potrafi mieć bardzo zbliżony smak i aromat.

Producenci win bezalkoholowych dwoją się i troją w rozwoju metod dealkoholizacji swoich produktów. Nowoczesne techniki pozwalają na odzyskanie pierwotnego aromatu trunku, dzięki czemu nadal ma on swój pierwotny charakter. Cały proces destylacji trwa dosłownie kilkadziesiąt sekund i odbywa się w bardzo niskich temperaturach. Dzięki temu otrzymane wino bezalkoholowe jest bardzo aromatyczne i ma bogaty smak.

Dla kogo są takie wina bezalkoholowe?

Po wina bezalkoholowe sięgają przede wszystkim osoby dbające o swoje zdrowie oraz te niemogące z jakiś powodów pić trunków zawierających alkohol. Przykładem są osoby prowadzące samochód, ale niechcące odmówić sobie kieliszka wina czy piwa podczas imprezy. Produkt bezalkoholowy będzie wówczas strzałem w dziesiątkę.

Po wina bezalkoholowe śmiało mogą sięgać także kobiety ciężarne. Niektórzy rezygnują z picia alkoholu także z przyczyn światopoglądowych czy religijnych. Stosuje się je także czasami przy leczeniu uzależnienia alkoholowego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com

Share:
zobacz wiecje zobacz wiecje zobacz