Od czego zależy cena domu modułowego?

1728
0
Share:

Tradycyjne domy murowane są dla wielu osób nieosiągalne. Wynika to z faktu, że ich budowa generuje wysokie koszty, a ponadto jest czasochłonna. Średni czas wykonania to około dwa lata. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się gotowe domy bez działki, która stawiane są na bazie konstrukcji szkieletowych. Ich cena zależy od wielu rozmaitych czynników.

Powierzchnia użytkowa

Wiadomym jest, że im większy dom, tym wyższy koszt jego wykonania. Powinniśmy to uwzględnić jeszcze przed wyborem odpowiedniego projektu. Mogłoby się wydawać, że jedno dodatkowe pomieszczenie nie jest na tyle istotne, aby znacząco zwiększyć koszt całkowity inwestycji. Nic bardziej mylnego – dodatkowy pokój może kosztować nas nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a więc jest to spora ilość gotówki.

Oczywiście priorytetem jest to, aby dom był komfortowy w użytkowaniu. Tutaj sprawdza się myślenie przyszłościowe. Dom jest inwestycją na długie lata. Zbyt ciasny nigdy nie będzie wygodny w eksploatacji. Budynki o małej powierzchni (około 50 m2) polecane są w szczególności parom, osobom starszym, czy też rodzinom z jednym dzieckiem.

Projekt

Stworzenie projektu indywidualnego nie jest tanie. Niestety taka usługa może kosztować nas nawet kilkadziesiąt złotych. Gotowy projekt zakupimy już za kilka tysięcy złotych. Oba rozwiązania mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Warto również uwzględnić, że wiele przedsiębiorstw budowlanych oferujących domy szkieletowe pracuje wyłączne w oparciu o projekty, które znajdują się w ich bazie.

Gotowy projekt to sposób na zminimalizowanie kosztów. Szeroki wybór sprawia, że bez trudu znajdziemy dom, który będzie spełniał nasze potrzeby i wymagania. Plusem jest również fakt, że mamy wpływ na wiele kwestii związanych z projektem. Dom będzie miał więc indywidualny charakter pomimo tego, że zostanie on wykonany w oparciu o często wykorzystywany schemat.

Rodzaj technologii

Na cenę gotowego domu bez działki wpływa także rodzaj zastosowanej technologii. Można tutaj wyróżnić moduły z drewna oraz keramzytobetonu. Szkielety drewniane wznoszone są na miejscu budowy. Prace trwają dłużej, niż w przypadku budowy obiektów z keramzytobetonu. Właśnie dlatego cena jest zwykle wyższa.

Gotowy dom bez działki wykonany z wielkoformatowych elementów to opcja najbardziej ekonomiczna. Plusem jest również fakt, że odnotowuje się tutaj wyższą różnorodność budynków. Kubatura uzależniona jest od specyfikacji danego projektu. Wielkim atutem jest fakt, że stworzenie domu modułowego z prefabrykatów jest niezwykle szybkie.

Share:
https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ oriasdovicedo.org turtlemusic.com