Co warto wiedzieć o tarocie?

2311
0
Share:

Wróżenie z kart tarota to wielowiekowa tradycja, a same karty od setek lat budzą strach przed nieznanym. Nic w tym dziwnego – ta magiczna talia ma moc pokazywania naszej przyszłości – zaglądanie w karty tarota może okazać się bardzo niebezpieczne! Aby wróżenie z nich było możliwe i aby moc kart nie zwróciła się przeciwko nam kart rozkładać musi doświadczona wróżka!

Czym dawniej był tarot?

Początkowo tarot był zwykłą talią kart, służącą do gier karcianych. Dopiero w późnym średniowieczu z kart tych wyodrębniono karty do wróżenia. Z czasem i one zostały podzielone na tarot paryski i marsylski – współcześnie talie te różnią się figurami oraz emblematami umieszczonymi na wielkich arkana. Karty tarota od wieków owiane są mgiełką tajemniczości – posługiwali się nimi tylko wybrani, osoby, które posądzano o umiejętności jasnowidzenia. Tarot był naturalnym uzupełnieniem ich magicznych mocy. Co istotne, dawniej tarot stawiali wyłącznie mężczyźni.
Obecnie tarot to jedna z najczęściej wybieranych metod wróżenia. Polacy niezwykle chętnie poszukują tarocistek, oddając w ich ręce swój los. Kiedy najczęściej szukamy pomocy w ezoteryce? Z pewnością są to chwile zwątpienia, kiedy znajdujemy się w trudnej sytuacji życiowej, kiedy nie układa nam się w związkach lub też kiedy nasze zdrowie jest zagrożone. Do tarocistek wybieramy się również w bardziej prozaicznych sytuacjach: kiedy nasze życie zawodowe jest niesatysfakcjonujące i szukamy lepszej przyszłości dla siebie.
Gdzie szukać tarocistek? Usługi takie jak wróżka online są w Polsce ogólnodostępne, jednak trudno będzie nam znaleźć prawdziwą profesjonalistkę. Warto postawić na znane portale ezoteryczne, gdyż współpracują one z doświadczonymi i utytułowanymi specjalistami od wróżb. Wróżby tarota proponują także doświadczone wróżki, które często zobaczymy w telewizji czy usłyszymy w radiu. W ich przypadku najczęściej pomocne okażą się ich prywatne strony internetowe.

Share: