Praca we Francji – jak aplikować?

1755
0
Share:

Francja od jakiegoś czasu zyskuje w oczach osób poszukujących zatrudnienia za granicą. Stanowi miejsce odpowiednie do życia, a w dużych miastach takich jak Paryż czy Lion stale poszukiwani się inżynierowie, lekarze, specjaliści różnorodnych dziedzin. Znalezienie pracy we Francji nie jest trudne – wystarczy stworzyć dobrej jakości CV i szukać w profesjonalnych pośrednikach pracy zagranicznej.

Pisanie odpowiedniego CV

Nasze CV powinno być dostosowane do konkretnego pracodawcy – powinniśmy pamiętać, że każda aplikacja jest inna i nasze CV musi spełniać konkretne normy. Warto również pamiętać o wszelkich szkoleniach oraz kursach, które zaliczyliśmy w przeciągu ostatnich lat. W CV musi znaleźć się także informacja o tym, jaki jest nasz stopień posługiwania się konkretnymi językami obcymi w mowie i w piśmie. Kiedy skończymy pisać CV możemy rozesłać je drogą mailową po interesujących nas zakładach pracy. Warto też pomyśleć o liście motywacyjnym – on również powinien być dopasowany do konkretnej placówki.
Kiedy już uda się nam zdobyć upragniony etat ważne jest, aby zaplanować przeprowadzkę. W tym celu konieczne jest zebranie najpotrzebniejszych przedmiotów, ubrań, sprzętu i bezpieczne przetransportowanie ich do Francji. Pomogą nam w tym liczne firmy transportowe lub busy. Najtańszą ofertę busów znajdziesz na naszej stronie – bus Francja.

Share:
lpo.pl eplus.waw.pl lun.pl