Wykorzystanie przestrzeni na ścianach – przechowuj z głową!

2010
0
Share:

Problem z przechowywaniem ubrań czy przedmiotów codziennego użytku ma chyba każdy posiadać mieszkania czy domu jednorodzinnego. Bez względu na ilość przestrzeni w pewnym momencie stwierdzamy, że brakuje nam miejsca do przechowywania. Warto zastanowić się, jak wyjść z tego problemu – czy faktycznie ilość posiadanych przedmiotów jest za duża, czy może po prostu nie mamy pomysłu na ich odpowiednie przechowywanie. Jak przechowywać z głową?

Szafy i komody

Podstawą jest odpowiednie rozmieszczenie szaf i komód – dobrym rozwiązaniem jest zakupienie szafy, w której samodzielnie możemy zadecydować o tym, jak wygląda jej wnętrze. To my ustalamy ilość półek,m wysokość rozmieszczenia drążka do wieszania wieszaków. Wewnątrz możemy pozostawić dodatkową przestrzeń na pudełka do przechowywania drobiazgów. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie zawieszanych na wewnętrznych ścianach drzwi szafy miękkich półek – idealnych do przechowywania np. przyborów do włosów, biżuterii. Komody są znacznie mniejsze od szaf, jednak ich górną pokrywę również możemy potraktować jako dodatkową powierzchnie do postawienia książek czy innych przedmiotów.
W pokojach dzieci warto wykorzystać ściany – aż po sam sufit! Regały młodzieżowe dostępne są obecnie wszędzie – warto jednak poszukać modeli nietuzinkowych, które przypadną do gustu również dziecku.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Share: