Jak zaaranżować niewielki przedpokój?

2128
0
Share:

Przedpokoje w mieszkaniach czy domach traktujemy zazwyczaj po macoszemu – pomieszczenia te są trudne w aranżowaniu i dekorowaniu, stąd często pozostawiamy je bez pomysłu. Nie jest to dziwne – przedpokoje są ciemne, pozbawione naturalnego źródła światła, najczęściej również w nieregularnych kształtach. Ciężko dobrać do nich eleganckie meble, a dodatkowo ustalić spójną kolorystykę. Warto jednak zainspirować się propozycjami licznych architektów wnętrz i przekonać się, że również przedpokoje mogą być ozdobą mieszkania! Od czego zacząć?
Z pewnością pierwszym krokiem będzie wymierzenie pomieszczenia, zadbanie o dobranie odpowiedniej palety kolorów i oświetlenie. W tej przestrzeni powinny królować jasne kolory, które pozwolą na odbijanie światła i optyczne powiększanie pomieszczenia. Wybierajmy farby i tapety z opalizującymi drobinkami. Najmodniejsze obecnie kolory to biel połączona z szarością, grafity, ale również kolory pastelowe.
Szukając odpowiedniego oświetlenia stawiajmy na oświetlenie punktowe (żarówki LED) lub też niewielkie lampy bez kloszów. Wybierając model z kloszem niestety będziemy w ten sposób zmniejszać ilość światła.

Jakie meble do przedpokoju?

Niewielkie przedpokoje możemy wyposażyć w niezbędne meble: szafkę na buty, wieszak. Wśród licznych szafek na obuwie z pewnością znajdziemy model odpowiadający naszym oczekiwaniom. Dobrym rozwiązaniem jest kupno szafki na której górnej pokrywie możemy postawić niewielką misę na klucze czy dokumenty. Wybieramy meble wykonane z trwałych materiałów, odpornych na ścieranie czy uszkodzenia. Najlepsze okaże się lite drewno.
Ważnym elementem okaże się także wieszak. Wśród wielu interesujących modeli warto wybrać oryginalny i nowoczesny wieszak na ubrania drzewo – swoim kształtem faktycznie przypomina on rozgałęziony dąb lub klon. Taki dodatek z pewnością wniesie wiele świeżości do pomieszczenia. Dodatkowo wykorzystanie wieszaka ściennego sprawi, że nie będziemy niepotrzebnie zajmować powierzchni na wieszak stojący.

Share: