Kiedy warto skorzystać z biura rachunkowego?

3509
0
Share:

Każda osoba prowadząca własną firmę doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest prawidłowe prowadzenie księgowości. Niestety nie jest to takie proste. Wszystko przez gąszcz często skomplikowanych przepisów. Dlatego żeby być pewnym, że wszystkie sprawy księgowe prowadzone są prawidłowo warto jest skorzystać z usług biura księgowego.

Bezpieczeństwo

Biuro rachunkowe to przede wszystkim wykwalifikowana kadra. Dzięki temu mamy pewność, że naszymi sprawami finansowymi zajmują się osoby doświadczone i posiadające odpowiednią wiedzę. Jest to coś co w sposób bezpośredni daje nam poczucie bezpieczeństwa.

Ale nie tylko to. Trzeba bowiem wiedzieć, że każde biuro rachunkowe musi posiadać aktualną polisę OC. Dzięki temu nawet w sytuacji kiedy pracownik biura popełni błąd to nie my będziemy za niego odpowiadać lecz biuro księgowe. Wszelkie roszczenia czy kary będą wypłacane właśnie z polisy OC.

Niskie koszty

Współpraca z biurem rachunkowym to także dużo niższe koszty. Dlaczego? Taka współpraca jest po prostu dużo tańsza w porównaniu z zatrudnieniem księgowej na pełny etat. Oczywiście wszelkie koszty zawsze należy dokładnie przeliczyć. W tym celu najlepiej jest udać się bezpośrednio do biura księgowego w celu uzyskania dokładnej oferty.

Dzięki temu możliwe będzie porównanie tej ceny z kosztem utrzymania księgowej w firmie na pełnym etacie. Mimo, iż sprawami księgowymi nie będzie zajmowała się osoba na miejscu w firmie to w żaden sposób nie wpłynie na efektywność współpracy. Obecnie możliwy jest szybki kontakt z pracownikami biura choćby przez e-mail. Dotyczy to także dostarczanie wszelkich dokumentów. Nie trzeba ich dostarczać osobiście, a można po prostu przesłać skan drogą elektroniczną.

Usługi

Co ważne większość biur rachunkowych oferuje swoim klientom różnorodne usługi. To już nie tylko prowadzenie ksiąg finansowych czy wypełnianie i przesyłanie deklaracji podatkowych. W tej chwili biura rachunkowe oferują także m.in. sporządzanie sprawozdań finansowych, a także usługi doradcze np. w zakresie interpretacji przepisów prawnych. Pracownik biura księgowego może nas także reprezentować przed Urzędem Skarbowym.

Jak zatem widać współpraca z biurem rachunkowym ma bardzo wiele zalet. Warto zatem zapoznać się z dokładną ofertą. Biura rachunkowe znajdziemy w każdym mieście. Wystarczy poszukać np. pod hasłem „biuro rachunkowe Katowice” bądź każde inne miasto. Na koniec wspomnieć trzeba, iż podejmują współpracę z biurem zawsze należy sporządzić i podpisać szczegółową umowę.

Share: