Kuchnia w twoim stylu

1852
0
Share:

Zaprojektowanie swojej własnej kuchni nie jest rzeczą łatwą. Dzisiejsze czasy oferują ogromny wybór stylów, w których można się pogubić. Najważniejsza zasada jest jednak dość prosta. Wybierz takie meble, które sprawią, że w kuchni będziesz się czuć po prostu dobrze.

Czas decyzji

Projektowanie warto rozpocząć od podstawowej decyzji, czy kuchnia ma być urządzona w stylu klasycznym, czy też nowoczesnym. To pomoże zawęzić nieco pulę mebli, które będziemy brać pod uwagę. Meble klasyczne będą charakteryzować się jasnymi kolorami i frontami z tak zwaną patyną (jest to powłoka o zielonej barwie). Styl nowoczesny jest o wiele bardziej różnorodny i odważny. Znajdziemy tu przedstawicieli minimalizmu jak również przepychu. Fronty często wykonywane są z egzotycznych gatunków drewna.

Kolejną rzeczą, o której trzeba będzie zadecydować, jest to, czy zdecydujesz się na meble gotowe, czy też robione na zamówienie. Szafki ze sklepu wykonane są zazwyczaj dokładnie, jednak wybór może być ograniczony, szczególnie, jeżeli twoja kuchnia jest niestandardowych wymiarów. Jeżeli potrzebne Ci są specyficzne wymiary szafek, zdecyduj się na te, robione na zamówienie.

Fronty

Wybór frontów jest zadaniem równie niełatwym. Możesz pokusić się o meble wykonane z drewna. Ta opcja jest tańsza, jednak o wiele bardziej wytrzymała, często również bardziej eleganckie. Tańszym wyborem będzie front z płyty MDF, który powlekany jest farbą lub folią na gorąco. Jest to rozwiązanie najtańsze i najpopularniejsze. Wpisując w wyszukiwarce „meble kuchenne Warszawa” większość wyników to właśnie meble z frontem MDF.

Bywa, że fronty górnych szafek pokryte są szkłem. Powoduje to, że mają one niebanalny wygląd, jednak ich wytrzymałość może być mniejsza niż przy rozwiązaniu standardowym. Są bardziej odporne na wilgoć, jednak mniej na uderzenia. Fronty wykonane z drewna to opcja najdroższa, ale i najefektowniejsza. Dobrze zaimpregnowane są odporne na wilgoć, niestety ich odporność na uderzenia jest o wiele mniejsza.

Blat

Ostatnią rzeczą do wyboru jest blat. Jako że jest to element najbardziej eksploatowany w kuchni, jego wybór nie powinien być przypadkowy. Musi wyglądać dobrze, jednak warto też przyjrzeć się temu, z jakiego materiału jest wykonany. Nie chcemy przecież, aby szybko uległ porysowaniu, bądź żeby gorące garnki zostawiły na nim swój ślad.

Rodzai blatów jest bardzo dużo. Tutaj również pomoże wpisanie „meble kuchenne warszawa”. Możesz wybrać laminowany, z różnych rodzajów kamienia, czy też nawet szklany lub stalowy. Wszystkie mają swoje plusy i minusy, dlatego warto poświęcić nieco czasu na to, by dokonać dobrego wyboru.

Share:
solqro.org zobacz https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/