Co wybrać – materac wysokoelastyczny czy termoplastyczny?

1224
0
Share:

Wybór materaca to poważna decyzja, ponieważ od jego jakości, rodzaju i grubości zależy to, w jaki sposób będziemy spać, odpoczywać i regenerować organizm. Zdrowy sen to bardzo ważna rzecz, a na jego jakość wpływ ma właśnie materac.  Jaka jest pomiędzy nimi różnica? Co będzie lepsze? Odpowiedź na te pytania można znaleźć w tym artykule.

 

Co wybrać – materac wysokoelastyczny czy termoplastyczny?

Materac wysokoelastyczny czy termoplastyczny – jaka jest różnica? Materac wysokoelastyczny ma strukturę zbliżoną do lateksu. Struktura materaca nie jest jednolita, co wpływa na lepszą cyrkulację powietrza, a to z kolei ma wpływ na powstawanie roztoczy i grzybów. Dzięki temu wszystkiemu sen jest zdrowszy i dużo bardziej higieniczny. Ogólnie można powiedzieć, że materac wysokoelastyczny ma lepsze parametry niż przy tradycyjnych piankach. Jest to również świetne rozwiązanie dla alergików.

 

Z kolei materac termoplastyczny dopasowuje się do ciała i wyróżnia się niskim stopniem sprężystości. Taki materac jest odpowiedni dla osób, które oczekują wysokiego komfortu. Materac potrzebuje też więcej czasu, aby powrócić do swojej pierwotnej formy.

 

Co więc wybrać?

Jak można zauważyć – wybór odpowiedniego materaca jest kwestią indywidualną. Każdy przy jego wyborze zwraca uwagę na inne cechy. Najlepiej, jeśli jest możliwość przetestowania materaca np. w sklepie. Wtedy dokładnie każdy sprawdzić, jak działa dany materac i czy będzie odpowiedni do wymogów. Z wyborem materaca nie masz też co się spieszyć. Warto dokładnie się zastanowić.

 

 

Share: