Materac do łóżeczka – jaki wybrać?

1918
0
Share:

Nawet najlepsze i najdroższe łóżeczko z licznymi certyfikatami nie będzie spełniało swojej roli, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego materaca przystosowanego do delikatnej budowy najmniejszych dzieci. Jeszcze do niedawna rodzice stojący przed wyborem materaca dla niemowlęcia mieli do wyboru głównie modele wykonane z gryki lub włókna kokosowego. Dzisiaj producenci otwierają przed rodzicami znacznie większe możliwości. Jakie materace zapewnią maluszkowi komfort i bezpieczeństwo? Sprawdź  nasze rady!

Budulec i konstrukcja

Każde niemowlę w pierwszych miesiącach swojego życia spędza znaczną część czasu w łóżeczku. Lekarze jednoznacznie zaznaczają, że powierzchnia, na jakiej śpi dziecko, ma ogromny wpływ na rozwój układu kostno-stawowego. Aby sen był dla Twojej pociechy wartościowym czasem odpoczynku, regeneracji i wzrostu, powinieneś szczególnie starannie dobrać materac. Najmłodszym dzieciom rekomendowane są modele o średnim stopniu twardości zapewniającym równomierne podparcie dla kręgosłupa. Materac powinien być wykonany z antyalergicznych tworzyw (pianki materacowej o wysokiej gęstości i lateksu), które spełniają rygorystyczne wymogi i sprzyjają utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała podczas snu. Aby roztocza i kurz nie gromadziły się w łóżeczku, wybierz materac o przewiewnej strukturze.

Rozmiar

W dziecięcym pokoiku najlepiej sprawdzi się materac 140×70 cm lub model 60×120 cm. Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant dokładnie sprawdź wymiary łóżeczka. Niezwykle istotne jest, aby między szczebelkami a brzegiem materaca nie znajdowała się wolna przestrzeń, w którą dziecko mogłoby wsadzić rączkę, nóżkę albo główkę, narażając się tym samym na niebezpieczeństwo.

Pokrowiec

Każdy rodzic wie, że w dziecięcym łóżeczko nietrudno o zabrudzenia. Aby przemoczenie pieluszki nie pociągało za sobą konieczności wymiany całego materaca, wybierz model ze zdejmowanym pokrowcem, który bezpiecznie można wyprać w pralce w wysokiej temperaturze, która zabije wszelkie bakterie.

 

Share:
https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/