Dom drewniany w Polsce – czy to dobra inwestycja w przyszłość?

2947
0
Share:

O domach drewnianych mówi się coraz więcej – decydują się na nie młode pary, które nie chcą przez kolejne dziesięciolecia spłacać olbrzymich kredytów. Okazuje się również, że budowa domu nie musi trwać kilku lat, aby móc cieszyć się wspaniałym domostwem. Dzisiaj buduje się znacznie szybciej i skuteczniej. Jak to możliwe?

Dom tworzony szybciej i taniej!

Interesując się całorocznymi domkami drewnianymi powinniśmy wiedzieć, że są one nie tylko znacznie tańsze od klasycznych domów murowanych, ale i znacznie szybciej dodaje się je w ręce inwestora. Czas budowy domu drewnianego waha się od 2 ro 8 miesięcy, w zależności od tego, czy budynek ma by oddany w stanie surowym, czy w deweloperskim. Istotne jest także to, że wielu producentów oferuje kompleksowe wykończenie wnętrza domu, łącznie ze wstawaniem schodów, malowaniem ścian czy układaniem paneli podłogowych. Jaki jest koszt postawienia takiego domu? Szacuje się, że jest on niższy o 30-35%, jednak wszystko zleży od tego, na jakie komponenty i elementy wykończenia budynku się zdecydujemy. Decydując się na dom drewniany nie musimy przejmować się nieforemną działką: u producentów znajdziemy dziesiątki projektów domków norweskich na wąską działkę, projektów uwzględniających poddasze do aranżacji czy też garaż. Ważne jest także to, że możliwe jest dobudowanie kolejnych elementów domu po latach.

Domy wspierające nasz portfel

Niższa cena domu drewnianego to nie jedyna oszczędność, która na nas czeka. Wyjątkowa technologia budowy domu skandynawskiego sprawia, że dom samodzielnie dba o ciepło wewnątrz. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów ociepleniowych. Możemy również wykorzystać pasywne okna, aby jeszcze bardziej zmniejszyć nasze rachunki za ogrzewanie. Możliwości na oszczędzanie jest naprawdę dużo.

Share: