Nowoczesne urządzenia magazynowe

1884
0
Share:

O ergonomicznej pracy każdego magazynu w wielu przypadkach decyduje wyposażenie go w nowoczesne i funkcjonalne urządzenia. Do takich miedzy innymi należą paleciaki elektryczne.
Żaden magazynier nie wyobraża sobie pracy bez zastosowania wózków paletowych. Jednak od chwili kiedy na rynku pojawiły się ich elektryczne zamienniki praca stała się bardziej wydajna i mniej męcząca. Paleciaki elektryczne to urządzenia przeznaczone przede wszystkim do przetransportowywania magazynowanych towarów. W zależności od modelu można je wykorzystywać do transportu bliskiego bądź dalekiego jeśli paleciak posiada podest przeznaczony dla operatora.

Zalety jakie posiadają paleciaki elektryczne

• Zastosowanie paleciaków elektrycznych eliminuje koniczność zastosowania siły pracowniczej jaka jest wymagana w przypadku obsługi klasycznego wózka z paletą zapełnioną towarem. Nie tylko ułatwiają obsługę, ale zwiększają efektywność transportowania magazynowanych towarów.
• Paleciaki elektryczne charakteryzuje łatwa obsługa i większa zwrotność
• Ponieważ obowiązujące na terenie naszego kraju normy prawne ograniczają ciężar transportowanego towaru łącznie z wagą wózka do 450kg, który jest ciągnięty przy użyciu siły pracownika, paleciaki elektryczne są doskonałym rozwiązaniem dla firm magazynujących towary o dużej wadze

Modele paleciaków elektrycznych

Z myślą o zaspokojeniu aktualnych potrzeb rynkowych producenci paleciaków elektrycznych oferują w sprzedaży modele o zróżnicowanych parametrach. Ułatwia to znacznie wybór paleciaka o idealnie dopasowanej do transportowanych towarów wartości udźwigu, wysokości podnoszenia, a nawet prędkości z jaką się porusza. W ofercie sprzedaży dostępne są również paleciaki elektryczne o różnych parametrach silnika, które je napędza, pojemności akumulatorów oraz sposobie ich ładowania.
Tak rozbudowana oferta z pewnością jest w stanie sprostać oczekiwaniom każdej firmy zajmującej się magazynowaniem. Inwestycja w tak rozwinięte pod względem technologicznym urządzenie magazynowe nie tylko zwiększa wydajność pracy, ale również prestiż na konkurencyjnym rynku.

Share: