Dlaczego warto postawić na trening personalny?

1513
0
Share:

Rzeźbiąc sylwetkę, czy to dla efektu wizualnego, czy dla zdrowia, trzeba zadbać o prawidłowo przeprowadzony trening. Źle rozplanowane ćwiczenia, wykonywane nieprawidłową techniką nie tylko nie przyniosą oczekiwanych efektów, ale przede wszystkim mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Co robić, jeśli nie mamy doświadczenia w dziedzinie sportu i wiedzy niezbędnej do wyznaczenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb planu treningowego? Rozwiązaniem może być trener osobisty. Dawniej rozwiązanie to stosowali jedynie profesjonalni sportowcy, dziś na trening personalny coraz częściej decydują się również amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Jakie są zalety treningu pod czujnym okiem fachowca i gdzie znaleźć trening personalny na Śląsku?

Czym jest trening osobisty?

Jeśli trening ma być skuteczny, ważne, żeby był dopasowany do konkretnej osoby. Personalizacją ćwiczeń zajmuje się trener osobisty – doświadczony fachowiec, posiadający wiedzę niezbędną do opracowania prawidłowego planu ćwiczeń. Trening personalny bierze pod uwagę wiek, możliwości i potrzeby konkretnej osoby. Inaczej wyglądały będą ćwiczenia dla kogoś, kto chce zrzucić kilka kilogramów, inaczej – dla przygotowującego się do zawodów sportowca. Trener weźmie pod uwagę doświadczenie konkretnej osoby oraz zaplanuje trening tak, by był on jak najbardziej efektywny. Zatroszczy się również o to, by ćwiczenia były wykonywane prawidłowo – zła technika może skutkować i brakiem efektów, i np. poważnym wadami postawy, a nawet kontuzjami.

Dlaczego warto wybrać trening personalny na Śląsku?

Trening personalny – http://trenerkatowice.pl/ to świetny wybór zarówno w przypadku sportowca, jak i amatora. Osoby ćwiczące dla przyjemności czy dla ładnej sylwetki coraz częściej decydują się na profesjonalne wsparcie. Szybko przekonują się, że to dobra decyzja – trening pod okiem fachowca przynosi niemal natychmiastowe efekty. Jest dobrze zaplanowany, więc nie obciąża nadmiernie, jednocześnie jednak poprawia kondycję i rzeźbi sylwetkę. W razie jakichkolwiek wątpliwości, osoba ćwicząca może liczyć na wsparcie trenera, który podpowie, jak wykonywać ćwiczenia oraz co robić, żeby uzyskać określony efekt.

Trener personalny Śląsk – bogata oferta treningowa

Na Śląsku nie brakuje fachowców z dziedziny treningu personalnego. Jeśli potrzebny nam trener personalny Śląsk, wystarczy sprawdzić ofertę klubów treningowych lub poszukać trenera na własną rękę, na przykład przeglądając ofertę online. Poszukując idealnego trenera, najlepiej sprawdzić opinie innych klientów – jeśli są oni zadowoleni z jego usług, to najlepsza wizytówka.

Share:
live url live url stitutionfair.org