Zabiegi poprawiające wygląd skóry

3569
0
Share:

Wygląd naszej skóry zależny jest od wielu czynników – mówią lekarze i kosmetolodzy. Podstawą jest oczywiście nasza dieta, środowisko w jakim żyjemy i stopień jej nawodnienia. Istotna jest skuteczna ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV. W wielu przypadkach za stan naszej skóry odpowiadają geny oraz przebyte choroby.

W poszukiwaniu metod na piękno

Nasze ciało zmienia się cały czas – jest to wynikiem konkretnej diery, ale również stylu życia, uprawianego sportu lub jego braku, naszych genów. Wśród największych problemów wymienia się tkankę tłuszczową i jej nadmierne odkładanie. Tkanka tłuszczowa to naturalna warstwa izolacyjna dla naszego organizmu, jednak jej nadmiar sprawia, że ciało wygląda nieestetycznie, a my sami czujemy się nieatrakcyjni. Do niedawna najchętniej stosowaną metodą na walkę z tkanką tłuszczową była liposukcja. Dzisiaj chętniej decydujemy się na kriolipolizę. Czym różnią się te dwa zabiegi?

Czy kriolipoliza jest tym samym co liposukcja?

Zdecydowanie nie – zabiegi liposukcji przeprowadzane są pod narkozą. Mylnie są one nazywane odsysaniem tłuszczu, kiedy w praktyce jest on fizycznie wycinany. W przeciwieństwie do liposukcji kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym – oznacza to, że nie ma potrzeby rozcinania tkanek ciała. Kriolipoliza działa zewnętrznie: poprzez przyłożenie do skóry specjalnej głowicy. Aparat do kriolipolizy wytwarza niskie temperatury, którymi oddziałuje się na skórę. Niska temperatura powoduje niszczenie tkanki tłuszczowej i komórek tłuszczowych, które z czasem są usuwane z organizmu przy pomocy układu limfatycznego. Zabieg kriolipolizy trwa ok 40-60 minut. W dużej ilości przypadków wystarczy jeden zabieg, aby widoczne były spektakularne efekty.

 

 

Share: