Uzupełnianie ubytków w szczęce

2295
0
Share:

Zęby tracimy na skutek nieszczęśliwych wypadków, jak również w sposób naturalny np. ze starości. Bez względu na okoliczności utrata nawet jednego zęba jest zagrożeniem dla integralności całego łuku zębowego. Brak jednego zęba wpływa na estetykę uśmiechu, ale również na to, jak zachowują się inne zęby.
Zazwyczaj zęby wypadają nam na wskutek silnego uderzenia – np. podczas uprawiania sportów. U osób starszych następuje naturalne wypadanie zębów, które po prostu nie są już tak mocno osadzone w zębodołach. Jeśli zęby wypadają w wieku dojrzałym powodem może być konkretna choroba (dawniej np. szkorbut). Zęby mogą wypadać również w wyniku nadmiernego rozchwiania – sytuacja ta ma miejsce, kiedy nie ma odpowiedniego ułożenia zębów względem siebie i nie mają one podpory. Brak jednego zęba wpływa na wygląd naszej twarzy. Kiedy brak większej ich ilości zmienia się wyraz twarzy, szczęka może się zapadać. Braki w uzębieniu wpływają oczywiście także na nasze samopoczucie.

Uzupełnianie łuków

Obecnie istnieje wiele metod na uzupełnianie luk w łukach zębowych. Przede wszystkim stosowane są mosty, które mocuje się na dwóch sąsiadujących zębach. Mosty mogą zastępować jeden lub więcej zębów. Metoda ta powoli jest jednak wypierana przez stosowanie implantów. Implantologia szybko rozwija się w Polsce i zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Wszczepienie implantu wymaga kilku wizyt u stomatologa, jednak wynik pracy jest zachwycający – implant nie różni się niczym od naturalnych zębów, dodatkowo posiada gwarancję na dziesięciolecia. Implant zachowuje się dokładnie jak naturalny ząb, dodatkowo pozwala zachować integralność innych zębów.
Jeśli szukasz doświadczonych specjalistów z dziedzin takich jak endodoncja czy implantologia zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – gabinet stomatologiczny Estetiq w Opolu.

Share: