Gdzie kupić porządny kij golfowy dla kobiet?

2797
0
Share:

Golf to wspaniały sport, który wymaga nie tyle żelaznej kondycji i szybkości, ile wytrenowanego umysłu i zdolności szacowania odległości. Wyobraźnia przestrzenna to raczej domena mężczyzn, którzy fantastycznie radzą sobie jako architekci czy budowniczy, właśnie dzięki dobrze rozwiniętej wyobraźni przestrzennej. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie mogą, czy też nie powinny grać w golfa – wręcz przeciwnie, jest to sport, w którym każdy może mieć równe szanse, pod warunkiem, że wybierze sobie najlepszy do tego celu sprzęt.

Gra w golfa

Golf to z pozoru nudna gra, wymagająca dużej cierpliwości. Polega na wbiciu piłeczki golfowej za pomocą specjalnego kija do niewielkiego dołka. To, co w teorii wydaje się być banalne, może stać się niewykonalne dla amatora, który nie wie w jaki sposób uderzać, jak obliczać trajektorię lotu piłki, kąt nachylenia do podłoża, odległość od dołka, jakiego kija należy do tego użyć. Trafienie małą piłką do małego dołka na sporą odległość poprzecinaną pagórkami, zbiornikami wodnymi i innymi przeszkodami nie jest takie proste – dlatego właśnie ta gra tak fascynuje tych, którzy raz jej spróbowali. Do gry w golfa wykorzystuje się różne rodzaje kijów: między innymi woody, irony, wedge i inne. Są one wykonane z różnych materiałów, mają różne główki i różne długości trzonów, dzięki czemu wykonuje się za ich pomocą różne uderzenia.

Damskie kije golfowe

Dla kobiet kije golfowe są nieco inne, dopasowane bardziej do kobiecej, delikatnej fizjonomii. Damskie kije golfowe są nieco lżejsze, zwykle wykonane z włókna węglowego, które jest niezwykle wytrzymałe, a przy tym lekkie. Ich trzony są zwykle krótsze, dopasowane do długości ramienia osoby grającej. Na pierwszy rzut oka ciężko odróżnić kij męski od damskiego, dopiero osoba, która trzymała już w ręku oba rodzaje mogłaby trafnie je rozpoznać. Damskie kije bardzo często są sygnowane różnymi ciekawymi wzorami, co wcale nie umniejsza ich użyteczności. Są one tak samo dobre jak te męskie, a jedynie nieco bardziej dostosowane do możliwości kobiet w tym względzie.

Gdzie kupić kij golfowy?

Damskie kije golfowe można kupić oczywiście w dobrze zaopatrzonych sklepach sportowych. Nie każdy sklep stawia jednak na asortyment sprzętu golfowego z uwagi na to, że jest to raczej dość niszowy sport. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu do golfa w porządnych sklepach dla golfistów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Mają one bardzo dobre zaopatrzenie, a opisy produktów są bardzo rzetelne, dzięki czemu z łatwością znajdziemy wymarzone kije.
Zapraszam po więcej informacji na stronę https://golfteam.pl/125-damskie – damskie kije golfowe.

Share:
zobacz wiecej ola.org https://e-krajna.pl/pl/636_materia-y-partnera/22525_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-dla-twojego-dziecka.html