Dobre przygotowanie to podstawa

1958
0
Share:

Kto nie oglądał kiedyś z zaciekawieniem programów przyrodniczych, gdzie prezentowane są bogactwa świata podwodnego? Niestety wielu z nas nawet się nie marzy podjęcie jakiegoś kroku w kierunku spełniania swoich ukrytych pragnień związanych z nurkowaniem.

Ty równie możesz przeżyć niesamowitą przygodę

Nie od dziś wiadomo, że człowiek lubi przebywać w wodzie, co działa pozytywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na ciało. Zajęcia wodne już od dawna były i są stosowane do polepszenia kondycji czy rehabilitacji. Jednak nurkowanie to coś więcej, niż tylko odciążanie stawów czy rzeźbienie sylwetki. Taka forma spędzania wolnego czasu to możliwość przeżycia niezapomnianych doznań.
Od dawien dawna przecież marzymy o dosięgnięciu tego co wydaje się być niemożliwe. Postęp technologiczny dał nam niesamowite możliwości, więc niemożliwość oddychania pod wodą odeszła w zapomnienie. Nie trzeba umieć świetnie pływać, aby móc doświadczyć poznawania podwodnego świata. Nie trzeba posiadać nawet karty pływackiej, by móc nurkować, ponieważ wszystkiego co potrzebne nauczą nas profesjonalni instruktorzy podczas kursu.

Nurkowanie w Polsce?

Coraz więcej osób decyduje się na przeżywanie podwodnych przygód w czasie wakacji w egzotycznych krajach, jednak nie trzeba wcale lecieć do odległego miejsca na świecie, aby móc nurkować. Scuba diving jest już tak rozpowszechnionym sposobem spędzania wolnego czasu, że w wielu polskich miastach można bez trudu znaleźć centra nurkowania. Na miejscu są oczywiście dostępne też kursy na odpowiednim dla nas poziomie.
Decydując się na kurs, należy najpierw porównać dostępne oferty, ponieważ mogą się różnić nie tylko ceną, ale również tym, co mają nam do zaoferowania. Znacznie ma liczba godzin, jakość sprzętu czy też miejsce szkolenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto też zasięgnąć opinii wśród znajomych i sprawdzić referencje szkoły oraz pracujących w niej instruktorów. Trzeba wiedzieć, za co się płaci, aby skorzystać z kursu jak najwięcej.

Co czeka mnie na kursie?

Wiele kursów nurkowania ma w swojej ofercie jednorazowe zejście pod wodę pod okiem instruktora, co często skutecznie wpływa na podjęcie decyzji o kontynuowaniu nurkowania czy też zaprzestania swojej przygody. Oczywiście nurkowanie w kraju a za granicą, ma swoje różnice i korzyści, więc nie każdy będzie zadowolony z polskich warunków scuba divingu. Cała magia kryje się właśnie w bezkresnych głębinach oceanów, o czym można się dopiero przekonać na własnej skórze na miejscu.
Początkowy kurs nurkowania zawiera zajęcia teoretyczne z zakresu fizyki, medycyny i wiedzy na temat fauny oraz flory. Uzyskane informacje są pomocne w zrozumieniu praw poruszania się i oddychania w wodzie. Następnie są ćwiczenia na basenie, po czym przechodzi się do wypływania na głębsze wody. Otrzymany na koniec certyfikat PADI, upoważnia nas do nurkowania na głębokość do około 18 m.
Tekst powstał we współpracy z DiveGear.pl

Share: