Przygotowania do ślubu  od czego zacząć

1855
0
Share:

Wreszcie nadszedł upragniony moment zaręczyn! Powiedziałaś magiczne „tak, wyjdę za ciebie” i nawet wyznaczyliście już nawet datę ślubu? Świetnie! Teraz jednak pora zabrać się za przygotowania. I tu zaczynają się pytania: od czego zacząć? Czy zrobić duże wesele czy raczej przyjęcie w restauracji? Wybrać zespół muzyczny czy DJ-a? Bez paniki! Podpowiadamy jak zabrać się za przygotowania do ślubu

Wyznaczamy priorytety

Pamiętajmy, że przygotowania do  ślubu pochłaniają  większość wolnego czasu i ogromne pokłady energii. Na początek zróbcie listę tak zwanych priorytetów i zaznaczcie najważniejsze daty w kalendarzu. Nie wiecie, za co zabrać się najpierw, a co zrobić w drugiej kolejności? Skorzystajcie z doświadczenia znajomych, poszukajcie inspiracji na forach lub blogach o tematyce ślubnej. I najważniejsza kwestia: nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę!

Planowanie krok po kroku

12 miesięcy przed ślubem
W pierwszej kolejności należy zabrać się za organizację tego, co najistotniejsze: wybrać salę weselną, oprawę muzyczną i dopełnić formalności w Kościele. Wypytajcie dobrze księdza o to, jakie dokumenty będą wam potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego. Niektóre z nich mają określoną ważność, dlatego warto dowiedzieć się kiedy należy złożyć podanie o ich wydanie. Warto też zapisać się na nauki przedmałżeńskie nawet na rok przed planowaną datą ślubu.
10 – 6 miesięcy przed ślubem
Kolejny krok to znalezienie kamerzysty, fotografa i druk zaproszeń. Nie mniej ważny jest barman na wesele. Jeśli uroczystość ma się odbyć latem, poszukiwania sukni ślubnej i garnituru lepiej rozpocząć jesienią, w sezonie wyprzedażowym. Zaoszczędzicie nie tylko czas, ale i pieniądze. Gdy najważniejsze sprawy będą „dopięte”, pozostanie doprecyzowanie szczegółów: rozplanowanie gości, druk winietek, etykiet na butelki i planu stołów. Następnie można zastanowić się nad takimi detalami, jak dekoracja sali weselnej czy wybór tortu.
3 – 1 miesięcy przed ślubem
Teraz możecie pomyśleć o prezentach dla rodziców, upominkach dla gości weselnych i świadków. To również najwyższy czas na planowanie podróży poślubnej. Możecie zarezerwować wymarzone wakacje z wyprzedzeniem lub poczekać na oferty „last minute”. Zarezerwujcie też czas na relaks i upiększające zabiegi kosmetyczne.
Ważne, aby wszystko zaplanować „z głową”, ale też nie wpadać w panikę jeśli coś się nie uda. Przygotowania do ślubu powinny wam sprawiać radość, a nie być powodem stresu i kłótni.

Share: