Taras w ogrodzie – jak go zaprojektować?

2975
0
Share:

Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej nie jest trudne – przekonują architekci, dekoratorzy i producenci mebli ogrodowych. Dysponując niewielkim tarasem możemy zaprojektować miejsce, które pokochają wszyscy domownicy. Czy taras w ogrodzie to dobry pomysł? Jak poradzić sobie z realizacją tego projektu?

Taras w ogrodzie – wydzielony podest wśród zieleni

Jak stworzyć taras w ogrodzie? Najprostszym rozwiązaniem jest wypuszczenie drewnianego podest7u na odpowiednich wspornikach, który „wejdzie” w ogród i pozwoli nam na cieszenie się naturą na stabilnym podłożu. Taras w ogrodzie to propozycja szczególnie dobra dla właścicieli domów szeregowych, w których niewielkie ogrody są wąskie i długie. Taras w ogrodzie możemy wydzielić na kilka sposobów: poprzez zasadzenie przy jego krawędzi krzaczków lawendy czy ulubionych kwiatów, ale również poprzez postawienie lamp solarnych, które wieczorami skutecznie zabezpieczą przed wejściem na trawę.

Taras w ogrodzie – jakie meble wybrać?

Chcąc odpoczywać blisko natury koniecznie wybierzmy meble na nasz taras w ogrodzie. Co proponują nam producenci? Najchętniej wybierane są dzisiaj komplety wypoczynkowe, składające się z wygodnych sof narożnych oraz foteli. Producenci proponują nam przede wszystkim meble technorattanowe – materiał ten doskonale sprawdza się w naszych warunkach klimatycznych. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach – są one malowane proszkowo, przez co zabezpieczone są przed wilgocią oraz pojawianiem się ognisk rdzy. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa wykonana z tworzywa syntetycznego. Technorattan do złudzenia imituje naturalny rattan, przez co doskonale wpisuje się w wystrój tarasów, ogrodów, balkonów. Szeroki wybór kolorystyczny mebli technorattanowych pozwala na wybranie mebli dopasowanych do istniejącej już aranżacji.

Share:
https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ live url