Lekkie wózki spacerowe

1573
0
Share:

Wiosna to czas przyjemnych, relaksujących spacerów i przebywania na świeżym powietrzu. Zimy nie są już tak mroźne jak kiedyś, lecz i tak nie jest to aura, która pozwalałaby spędzać na dworze długie godziny z małym dzieckiem. Byłoby to zdecydowanie zbyt duże wyzwanie dla małego, delikatnego organizmu. Wtedy pozostają tylko krótsze spacery, w ciepłych kombinezonach, a w przypadku najmłodszych, jeszcze w osłoniętym wózku spacerowym.

Wraz z nadejściem wiosny wszystko jednak się zmienia

Zrzuca się ciężkie kurtki, można się wyswobodzić spod obwiązujących szalików. Rodzice biorą swoje pociechy i wychodzą wraz z nimi na dwór. Ogólną lekkość powodują także mniej ociężałe wózki dla dzieci, lecz raczej konstrukcje pozwalające także dziecku na większą dawkę luzu. Dotyczy to oczywiście dzieci, które są już na tyle duże, by móc samodzielnie siedzieć w spacerówce. Chętnie się więc sięga po lekki wózek spacerowy typu parasolka, z którym można swobodnie przemierzać spacerowe alejki. Odpowiednio mała waga produktu jest istotna szczególnie dla kobiet, które zazwyczaj z natury mają mniejszą siłę fizyczną niż mężczyźni, lepiej więc by nie musiały niepotrzebnie dźwigać co chwilę coś ponad ich siły.

Jeszcze istotniejsze jest to u kobiet podróżujących komunikacją miejską

Kilkakrotne wnoszenie ciężkiego wózka do tramwaju z wysokim podejściem bywa naprawdę uciążliwe. Życie trzeba przecież sobie ułatwiać, a nie utrudniać, a więc przymierzając się do kupna wózka i mając możliwość wybrania lżejszego produktu, warto z tego skorzystać. Trzeba przecież pomyśleć, że będzie się go podnosić nie raz na jakiś czas, ale czasem parę razy w ciągu dnia.

W szczególności, jeśli mieszka się wyżej niż na parterze, i to w budynku bez windy

Lekkie wózki spacerowe dostępne są w różnych konfiguracjach, z dodatkowymi akcesoriami w komplecie lub bez nich, jeśli posiada się i chce wykorzystać własne, albo woli się je nabyć w innym miejscu. Tak lekkie wagowo oraz komfortowe w obsłudze wózki same w sobie stanowią zachętę do wyjścia z dzieckiem na dwór. Ma to korzyść dla obojga rodziców, gdyż czas spędzony na świeżym powietrzu jest zdrowszy i przyjemniejszy od tego, który spędza się w zamkniętych czterech ścianach. Wnosi on też dodatkowe formy aktywności.
Duży wybór wózków spacerowych i wielofunkcyjnych znajdziecie Państwo tu: https://techsat24.pl/na-spacerze

Share: