Kupno odpowiedniego prezentu dla dziecka

1883
0
Share:

Często stajemy przed dylematem: jaki drobiazg kupić córce, synowi, chrześniakowi czy dzieciom z najbliższej rodziny. Zazwyczaj nie posiadamy rozeznania w najnowszych propozycjach producentów, jednak chcemy, aby zabawka spodobała się dziecku i była trwała. Jak odnaleźć się w tej sytuacji?

Istotne jest zwrócenie uwagi na materiały, z których wykonane są zabawki. Coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie malucha podczas zabawy. W związku z tym producenci dbają o to, aby ich zabawki były ekologiczne i nie zawierały toksycznych związków (dotyczy to przede wszystkim farb i lakierów). Niezwykle modne stały się zabawki drewniane, które odznaczają się przede wszystkim wysoka odpornością na uszkodzenia. Przez wiele lat zachowują one swój nieskazitelny wygląd.

Zabawki dopasowane do wieku dziecka

Najlepszym kryterium, które możemy brać podczas kupowania zabawek jest wiek dziecka. Zupełnie inne zabawki dedykowane są dla niemowląt, dzieci rocznych, dwulatków i przedszkolaków. Różnią się one kształtem, rozmiarami. Zabawki dedykowane starszym dzieciom mają za zadanie wspierać ich rozwój. W przypadku niemowląt producenci pragną, aby dziecko mogło poznać świat poprzez dwa zmysły: wzrok i dotyk. Kierując się tym kryterium proponują miękkie zabawki (najczęściej przytulanki) wykonane z różnych materiałów oraz w licznych kolorach. Taki gadżet zawsze zainteresuje dziecko.

Zabawki dla rocznego malucha to przede wszystkim jeździki. Drewniane stojaki z zabawkami wiszącymi, zabawki do pchania lub do ciągnięcia. W przypadku jeździków oraz zabawek typu stojaki dzieci są zachęcane do samodzielnego stawania na dwóch nogach. Zabawki wspomagają w utrzymaniu równowagi.

Idealne zabawki dla przedszkolaka

W przypadku przedszkolaków warto pamiętać, aby zabawki wspomagały rozwój dziecka, szczególnie uniezależnienie rączek, zdolności manualne. Wśród najczęściej kupowanych wymienia się klocki, zestawy do tworzenia dziecięcej biżuterii. Szczególnie te ostatnie są ciekawym rozwiązaniem – dziecko ma do dyspozycji sznurki oraz różnorodne koraliki. Nanizując na sznurek kolorowe elementy uczy się cierpliwości, rozwija zmysł estetyczny, ale przede wszystkim: ćwiczy precyzyjne ruchy, niezbędne podczas tej czynności.

Wśród zabawek dla przedszkolaków królują także tablice z rysunkami, skrzynki z elementami do dopasowania, lalki, samochodziki, niewielkie kuchenki do zabawy w restaurację.

Share:
dayloans10doqd.com ncjapiekna.com.pl nahp.com