Eleganckie biuro – zadbaj o detale!

2306
0
Share:

Piękne i eleganckie biuro to bez wątpienia wizytówka każdej firmy. Warto zadbać o to, aby poza wykształconymi i doświadczonymi pracownikami znalazły się w nim także funkcjonalne meble dopasowane do wymagań osób zatrudnionych. Wybór mebli, biurek i krzeseł jest praktycznie nieograniczony – wybór konkretnych modeli może okazać się więc utrudniony. Podobnie jest w kwestii wyboru wykładziny podłogowej, gdyż tu musi ona spełniać kilka wymagań. Jakich?

Parametry wykładziny biurowej

Wykładziny biurowe powinny odznaczać się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, drobnoustrojów czy rozwój pleśni. Producenci łączą materiały w taki sposób, aby jednocześnie zapewniały one subtelną amortyzację dla stóp. Niezwykle istotne jest także to, aby w prosty sposób móc czyścić dywany i wykładziny przy pomocy silnych środków chemicznych.
Producenci wykładzin przemysłowych oferują nie tylko klasyczne wykładziny biurowe. W ich asortymencie poszukiwać możemy także specjalistycznych wykładzin wykorzystywanych w szpitalach czy laboratoriach, wykładzin przeznaczonych do placówek edukacyjnych, sal sportowych. Wykładziny w placówkach medycznych powinny pozwalać się czyścić bez trudu – najczęściej ich powierzchnia jest gładka i nieporowata. Wykładziny do placówek edukacyjnych powinny być przede wszystkim elastyczne, amortyzujące przypadkowe uderzenia.
Źródło: complexoffice.pl

Share: