Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa – najpopularniejsze w medycynie estetycznej

1746
0
Share:

Kliniki medycyny estetycznej rosną w Polsce jak grzyby po deszczu – wynika to przede wszystkim z olbrzymiego zainteresowania tego rodzaju usługami. Klientami klinik są osoby w szerokim przedziale wiekowym, zarówno panie, jak i panowie. Zgłaszają się oni najczęściej z problemami widocznych zmarszczek, które pragną wygładzić. Czy takie zabiegi są skuteczne? Zdecydowanie tak – wszystko za sprawą dwóch niezawodnych substancji!

Botoks – nie taki diabeł straszny…

– Na temat botoksu, czyli prawidłowo: toksyny botulinowej, narosło wiele mitów. Najczęściej zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu kojarzone były z twarzami znanych aktorek, które nagle pozbawiono mimiki twarzy – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej i strony internetowej karolinakusnierz.pl. – Prawidłowo wykonany zabieg botoksu obejmuje konkretne elementy naszej twarzy i ma na celu rozluźnienie i zwiotczenie mięśni, blokując jednocześnie przekazywanie impulsów nerwowych. Efektem zastosowania botoksu jest znaczne wygładzenie zmarszczek okolic oczu, czoła, brwi – dodaje. Zastosowanie botoksu nie ma charakterutrwałego – efekt widoczny jest na 2 dni po jego zastosowaniu i utrzymuje się do 5 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć. Jako ciekawostkę warto dodać, że botoks stosowany jest również w przypadkach nadpotliwości.

Kwas hialuronowy – ratunek dla naszej skóry!

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszej skórze: odpowiada za jej dostateczne nawilżenie, elastyczność. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu w skórze spada, przez co staje się ona bardziej podatna na uszkodzenia i powstawanie pierwszych zmarszczek. Kwas hialuronowy stosowany jest podczas spłycania zmarszczek twarzy, ale również w celu poprawienia jej konturu. Efekty zabiegów widać od razu – skóra jest elastyczniejsza, zmarszczki wyraźnie wygładzone. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. Po tym czasie substancja jest naturalnie usuwana z organizmu.

Share: