Przywrócenie jędrności skóry twarzy – czy to możliwe?
Wraz z wiekiem nasza skóra twarzy staje się mniej sprężysta, bardziej podatna na uszkodzenia, zwiotczała szara. Widać na niej również pierwsze zmarszczki. Wszystko to jest wynikiem nie tylko procesów starczych skóry, ale również wpływu środowiska naturalnego na nasz organizm. Jakie czynniki odbijają się najbardziej na naszej skórze? Czy możemy je powstrzymać?
Jędrna i sprężysta skóra – co jej szkodzi?
Wraz z upływem lat w naszej skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego oraz kolagenu – oba składniki są odpowiedzialne za utrzymywanie optymalnego nawilżenia skóry. Dzięki nim skóra jest jędrna, elastyczna, wypełniona. Kiedy składników tych zaczyna brakować, widać powolne zmiany – skóra traci elastyczność, sprężystość.
Zmiany w strukturze skóry spowodowane są również licznymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenie powietrza, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, zła dieta, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu i wiele innych. Efektem skóra nie tylko traci napięcie, ale i zdrowy kolor.
Medycyna estetyczna – przywrócenie jędrności skóry twarzy
Rozwiązaniem problemu z rozpoczynającymi się procesami starzenia się skóry są zabiegi medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna stosuje przede wszystkim kwas hialuronowy, który jest wprowadzany pod skórę. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko uzupełnienie tego składnika, ale również wypełnienie zmarszczek oraz przywrócenie jędrnościskóry twarzy. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również do konturowania ust czy owalu twarzy – możliwości jest naprawdę wiele.
Medycyna estetyczna – co musisz wiedzieć?
Co warto wiedzieć o zabiegach medycyny estetycznej? Nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać, a sam zabieg trwa kilkanaście – kilkadziesiąt minut. Skóra może zostać wcześniej znieczulona specjalnym kremem dla zmniejszenia dyskomfortu pacjenta. Efekty zabiegów utrzymują się 9-12 miesięcy. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu.